captcha

Jūsų klausimas priimtas

Krašto apsaugos savanoriai kartu su Portugalijos kariais treniruosis Šiaulių regione

Rugsėjo 22–24 d. Akmenės, Joniškio, Kelmės, Mažeikių, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių ir Telšių rajonuose treniruosis Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai pratybose „Tvirtas skydas 6“, rašoma KAM pranešime žiniasklaidai.
Kpt. P. Babilo ir vyr. eil. V. Džiavečkos nuotr.
Kpt. P. Babilo ir vyr. eil. V. Džiavečkos nuotr.

Mokymuose dalyvaus ir Lietuvoje dislokuoto Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento kariai, taip pat Viešojo saugumo ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybų prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai. Vienu metu regione treniruosis apie 600 karių.

Pagrindinis šių pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės bei kitų Krašto apsaugos savanorių pajėgų padalinių gebėjimą planuoti ir vykdyti gynybines operacijas jiems paskirtuose atsakomybės rajonuose.

Siekiant, kad pratybų dalyviai išmoktų veikti kuo realesnėmis mūšio sąlygomis, treniruotės vyks iš anksto parinktose ir su žemių savininkais bei administracine vietos valdžia suderintose ne karinėse teritorijose. Mokymai vyks tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu. Kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos specialiąsias priemones, imitacinius šaudmenis, sprogstamuosius užtaisus, dūminius paketus ir signalines raketas. Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai pasitelks tarnybinius šunis užduotims vykdyti.

Pagal pratybų „Tvirtas skydas“ sumanymą, Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinei skiriamos užduotys trikdyti atsakomybės rajone veikiančias priešiškas pajėgas, vykdyti jiems pasalas bei atlikti reidus, taip pat rinkti žvalgybinę informaciją, koordinuoti veiksmus su kitais rajone veikiančiais pajėgumais.

„Tvirtas skydas“ – tai du kartus metuose vykstančios Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos, skirtos treniruoti vienai iš šešių Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių. Birželio mėnesį analogiškos pratybos buvo organizuojamos Dainavos apygardos 1-ojoje rinktinėje (Alytuje).

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...