captcha

Jūsų klausimas priimtas

VGTU: P. Baršauskas raštu patvirtino, kad habilitacinį darbą parengė sąžiningai

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), sulaukęs užklausų dėl galimai nuplagijuoto Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Petro Baršausko 2002 m. habilitacinio darbo, žiniasklaidai pateikė turimą informaciją.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

VGTU išplatintame pranešime teigiama, kad P. Baršausko darbo rengimo, pateikimo ir gynimo procedūros vyko pagal nurodytus reikalavimus: yra pateiktas P. Baršausko prašymas ginti habilitacinį darbą (monografiją) ir kiti reikalaujami dokumentai; gautas straipsnių sąrašas, kuriame yra socialinių mokslų publikacijos; apie pateiktą darbą yra nemažai atsiliepimų iš įvairių universitetų, institucijų, mokslininkų ir kt.

„Procedūriškai habilitacijos suteikimo tvarka vyko pagal nustatytus reikalavimus, habilitacijos komitetas buvo sudarytas iš 7 narių (2 iš VU, 2 iš VGTU, 1 iš VDU, 1 iš KTU, 1 iš Ekonomikos instituto). Gynimo tarybai buvo parinkti autoritetingi asmenys – visi profesoriai, habilituoti daktarai:

• Prof. habil. dr. Borisas Melnikas (VGTU)

• Prof. habil. dr. Albinas Marčinskas (VU)

• Prof. habil. dr. Leonas Simanauskas (VU)

• Prof. habil. dr. Romualdas Ginevičius (VGTU)

• Prof. habil. dr. Zigmas Lydeka (VDU)

• Prof. habil. dr. Juozas Leonavičius (KTU)

• Prof. habil. dr. Aleksandras Vasiliauskas (Ekonomikos institutas)

P. Baršausko habilitacijos komitetas buvo patvirtintas VU ir VGTU Senatuose, nes habilitacijos teisę šioje mokslo kryptyje VGTU buvo įgijęs kartu su VU“, – informuoja VGTU.

Pasak VGTU, kartu su monografija buvo pateikta autoriaus deklaracija dėl sąžiningumo – „Autoriaus garantija“. Joje autorius garantuoja, kad jis darbą parengė pats, kad darbe tiesiogiai ir netiesiogiai panaudotos kitų šaltinių mintys tekste yra pažymėtos, pateikiant nuorodas į literatūrą, kad niekam už šį darbą nėra sumokėjęs įstatymų nenumatyto mokesčio, kad darbas anksčiau nebuvo pristatytas ginti kaip habilitacinis darbas, kad autoriaus indėlis į publikacijas su parašytais bendraautoriais yra pakankamas.

Rugsėjo mėnesį VGTU gavo užklausas iš Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos dėl darbo santraukos kopijos ir kai kurių literatūros šaltinių. VGTU teigimu, gautame Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus rašte nurodoma, kad Aukštojo mokslo įstatymo nustatyta tvarka pradėtas tyrimas, šiuo metu laukiame kontrolieriaus išvadų. Universitete šiuo klausimu pavesta rūpintis Mokslo ir inovacijų prorektoriui prof. habil. dr. Antanui Čeniui. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...