captcha

Jūsų klausimas priimtas

Generalinis prokuroras nušalino nuo pareigų prokurorę I. Žukaitę

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis trečiadienį pasirašė įsakymą, kuriuo nušalino nuo pareigų Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorę Iloną Žukaitę. Pastaroji iki šiol vadovavo maždaug 40 ikiteisminių tyrimų.
E. Pašilis, BNS nuotr.
E. Pašilis, BNS nuotr.

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, sprendimas priimtas įvertinus, kad teisme nagrinėjant administracinio nusižengimo bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo, I. Žukaitei prašant, kitame teismo posėdyje kviečiami liudyti tie policijos pareigūnai, kurie sulaikė prokurorę šių metų rugpjūčio 21 dieną.

Minėti pareigūnai dirba tame policijos komisariate, kur atliekami šios prokurorės vadovaujami tyrimai, todėl nutarta, kad šiomis aplinkybėmis spendimas dėl nušalinimo yra pagrįstas ir tikslingas.

Tuo metu antradienį BNS klausiama, kodėl I. Žukaitė iki šiol nenušalinta nuo pareigų, Generalinės prokuratūros Komunikacijos departamento vadovė Elena Martinonienė aiškino, jog tam iki šiol nebuvo pakankamo teisinio pagrindo.

„Administracinio nusižengimo padarymo metu I. Žukaitė atostogavo, vėliau turėjo nedarbingumą, todėl nušalinimo nuo pareigų būtinybė iki šiol nebuvo kilusi – buvo vertinama, kad savo veiksmais I. Žukaitė poveikio tarnybinio patikrinimo eigai bei rezultatams negali daryti ir nedaro. 

Pabrėžtina, kad nušalinimas nuo pareigų vykstant tarnybiniam patikrinimui nėra tarnybinės atsakomybės ar nuobaudos forma, o priemonė, kuri taikoma esant pagrindui manyti, kad nenušalinus asmens nuo pareigų, jis gali daryti poveikį objektyviam ir išsamiam jo veiksmų ištyrimui“, – nurodoma Generalinės prokuratūros pranešime.

Kaip skelbta, rugpjūčio 21 dieną neblaivi I. Žukaitė buvo sulaikyta ir pristatyta į Vilniaus miesto 2-ąjį policijos komisariatą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Dėl šio įvykio generalinio prokuroro E. Pašilio nurodymu pradėtas ir šiuo metu tebevyksta išsamus tarnybinis patikrinimas. Jį baigus bus priimtas sprendimas dėl prokurorės elgesio įvertinimo tarnybinio nusižengimo bei Prokurorų etikos kodekso pažeidimo aspektais. E. Martinonienė BNS paaiškino, jog jau beveik mėnesį trunkančio tarnybinio tyrimo trukmę šiuo atveju sąlygojo ir tai, kad tam tikrą laiką prokurorė buvo nepasiekiama. Užbaigti šį tarnybinį patikrinimą ketinama artimiausiu metu.  

Nušalinant prokurorą, be kita ko, paimamas ir jo tarnybinis ginklas. Tačiau I. Žukaitė, anot E. Martinonienės, ginklo neturėjo.

Vadovavo 40 ikiteisminių tyrimų

Generalinės prokuratūros BNS pateiktais duomenimis, prokurorė I. Žukaitė pastaruoju metu vadovavo maždaug 40 įvairių ikiteisminių tyrimų: dėl vagysčių, sukčiavimo, neteisėto disponavimo  narkotinėmis medžiagomis, pinigų padirbinėjimo, fizinio skausmo sukėlimo ir kt.

Policijos surašytame protokole nurodoma, kad neblaivi stoties rajone triukšmavusi ir policijai pasipriešinusi Vilniaus apylinkės prokurorė I. Žukaitė šlapinosi viešoje vietoje, žmonių akivaizdoje, ir necenzūriniais žodžiais keikė policininkus, bandė jiems įspirti.

„S...kos“, šl...dros, gaidžiai, p...darai“, – protokole užfiksuoti I. Žukaitės keiksmai išsakyti policininkams. Policininkę prokurorė išvadino šliumparka – laisvo elgesio mergina. I. Žukaitė teisme sakė negalinti patikėti, kad galėjo pasakyti tuos žodžius. Todėl teismas į kitą posėdį spalio 4 dieną kvies policininkus, kuriuos išplūdo prokurorė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį pradėjo nagrinėti I. Žukaitės administracinio nusižengimo bylą. Pareigūnė kaltinama pasipriešinusi policijai, pažeidusi viešąją tvarką ir įžeidusi policininkų garbę bei orumą.

Prokurorė teisme neginčijo, kad gėrė alkoholį, tikino turėjusi didelių išgyvenimų dėl insultą patyrusio tėčio. Ji darbe paėmė tris dienas atostogų ir visą naktį vartojo alkoholį. Prokurorė norėjo, kad jos byla būtų nagrinėjama uždarame posėdyje, tačiau teismas nusprendė, kad tam nėra pagrindo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...