captcha

Jūsų klausimas priimtas

Santaros klinikų vaikų ligoninėje blaškėsi girtas medikas

Akivaizdžiai girtas darbe pasirodęs Santaros klinikų vaikų ligoninės Vaikų konsultacijų poliklinikos vyresnysis gydytojas vaikų chirurgas Andrius Čekuolis pasiprašė atleidžiamas iš pareigų. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė-Šriubėnė trečiadienį paskelbė, kad jo prašymas buvo patenkintas.
„Facebook“ nuotr.
„Facebook“ nuotr.

Žinomo dirigento Gintaro Rinkevičiaus žmona Donata Rinkevičienė antradienį Santarų filiale vaikų ligoninės Vaikų konsultacijų poliklinikoje su dukterimi lankėsi pas endokrinologą.

„Jis mus nusiuntė į sekantį kabinetą pasidaryti echoskopiją. Mes nuėjome, ten jau laukė jauna šeima su mažu trimečiu vaiku. Po 20 minučių jau ėmiau juos kalbinti, ar kabinete kas nors yra, juk turėjome grįžti pas endokrinologą su atsakymu“, – 15min pasakojo ji.

Anot D. Rinkevičienės, supratę, kad kabinetas tuščias, tėvai mediko bandė ieškoti registratūroje tačiau ten išgirdo, kad reikia skaityti tai, kas parašyta ant kabineto durų.

Ant jų buvo užkabintas užrašas, kad gydytojas išėjęs į chirurginį skyrių.

„Po 1 valandos 15 minučių atsirado vaikų chirurgas ir pasikvietė prieš mus laukusią šeimą. Jau tada buvo įtarimas, nes jau matėsi iš jo veiksmų – kaip jis rakino duris, kaip jis atrodė, buvo raudonas. Iš kabineto išėjusi moteris pasakė, kad gydytojas yra išgėręs – langas atidarytas, jis keistai stumdėsi su kėde, rašė kažkokias nesąmones išvadoje“, – įvykių seką prisiminė D. Rinkevičienė.

Priėjusi prie mediko durų D. Rinkevičienė teigė pajutusi stiprų alkoholio tvaiką.

„Bandžiau jam sakyti, kad jūs esate girtas, tada jis užtrenkė duris, paskui išlėkė per tas duris, bėgo į vieną tualetą – nepakliuvo, bėgo į kitą tualetą“, – pasakojo pašnekovė. Ji spėjo trumpai nufilmuoti po ligoninę besiblaškantį mediką.

D. Rinkevičienė visko taip palikti neketino – pradžioje kreipėsi į policiją, tačiau pareigūnai nevažiavo liepę kreiptis į ligoninės vadovybę.

Jai pavyko rasti Vaikų konsultacijų poliklinikos vadovę Haliną Mikšo, ši abi šeimas nusivedė į savo kabinetą.

„Aš jai sakiau – jis pabėgs, reikia fiksuoti girtumą, o vadovė pasakė, kad viską mes fiksuosime. Nuėjome vis dėl to į kabinetą, parašėme pretenziją, pažadėjo, kad atsakymas dėl nuobaudos bus atsiųstas elektroniniu paštu“, – teigė ji.

SAM atstovė: norėtųsi, kad tokių istorijų daugiau nebūtų

Kaip trečiadienį paskelbė L. Bušinskaitė-Šriubėnė, vos tik sužinojus apie šį nemalonų įvykį, gydymo įstaigos vadovybė nušalino gydytoją nuo darbo vakar 16 valandą.

„Dar laukiame tikslių tyrimo duomenų dėl girtumo. Naujausiomis mūsų žiniomis, Santaros klinikų ir Vaikų ligoninės vadovybė jau priėmė sprendimą dėl šio gydytojo tolimesnių galimybių dirbti – patenkintas gydytojo prašymas atleisti jį iš užimamų pareigų. Apgailestaujame, kad mažiesiems pacientams ir jų tėveliams teko tai matyti. Norėtųsi, kad tokių istorijų daugiau nebūtų! Ir labai liūdna, kad taip nutinka“, – savo paskyroje „Facebook“ rašo ministro atstovė spaudai.

Jos teigimu, tokius atvejus neabejotinai reikia viešinti: „Dėkojame rūpestingiems žmonėms, kad pranešė apie tai nedelsiant. Taip tikrai neturi būti – nei medikas, nei joks kitas darbuotojas negali būti neblaivus darbo vietoje. Šis atvejis – ne išimtis.“

Vaikų ligoninė: niekas nenukentėjo

Šią informaciją vėliau patvirtino Santaros klinikų filialo atstovė spaudai Jolanta Normantienė. Anot jos, gydytojas echoskopuotojas, paaiškėjus šiai aplinkybei, vyriausiojo budinčio, kuris direktoriaus nedarbo metu eina filialo direktoriaus pareigas, iš karto buvo nušalintas nuo darbo, o reikalingą tyrimą atliko kitas tos srities specialistas.

„Gydytoją nušalinus nuo darbo, surašytas nušalinimo nuo darbo aktas, gydytojas ligoninės transportu nuvežtas į Vilniaus priklausomybės ligų centrą kraujo tyrimui atlikti. Kol kas atsakymas negautas. Vakar po nušalinimo nuo darbo gydytojas nusprendė parašyti pareiškimą dėl atleidimo iš užimamų pareigų ir nuo šiandien Vaikų ligoninėje nebedirba“, – teigiama raštu išplatintame komentare.

Anot J. Normantienės, Vaikų ligoninės, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo administracija netoleruoja darbuotojų darbo drausmės pažeidimų, tačiau nori patikinti, kad pacientai šioje situacijoje nenukentėjo.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...