captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Andriukaičio pasisakymus apie Astravo AE Lietuvos politikai sieja su artėjančiais rinkimais

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Lietuvos į Europos komisiją deleguoto Vytenio Andriukaičio pasisakymai rusiškoje žiniasklaidoje apie Astrave statomą atominę silpnina Lietuvos pozicijas tarptautinėje bendruomenėje ir Europos komisijoje. Tačiau nieko nežada imtis. Konservatoriai sako, kad politiniais pasisakymais V. Andriukaitis pradeda kandidatavimą į prezidentus. Pats eurokomisaras tai neigia, bet socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas pripažįsta, kad V. Andriukaitis – vienas iš galimų kandidatų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Lietuvos į Europos Komisiją deleguotas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis savo pasisakymais silpnina Lietuvos poziciją. Taip Vyriausybės vadovas įvertino jo interviu leidiniui rusų kalba „Ekspres nedelia“, kuriame už sveikatą ir maisto saugą bendrijoje atsakingas V. Andriukaitis aiškina, kad Lietuvos politikai painioja ekonomiką su politika kai sprendžia Baltarusijoje Astrave statomos branduolinės elektrinės klausimą.

Lietuvos seimas yra paskelbęs Baltarusijos atominę nesaugia ir išreiškęs poziciją, kad šalis nepirks elektros iš nesaugios elektrinės. O V. Andriukaitis interviu tikina, kad baltarusiai labiau už kitus rūpinasi atominės saugumu, nes yra patyrę Černobilį.

„Šita pozicija, išsakyta, jinai tikrai silpnina Lietuvos situaciją, Lietuvos pozicijas, kuriuos mes ginam visuose tarptautiniuose formatuose, toj pačioj Europos Komisijoj, tiek man bendraujant su Europos Komisijos pirmininku, didelę laiko dalį tikrai buvo skiriama Astravo klausimui. Lygiai taip pat su komisarais vicepirmininkais. Mes turim tą bendrą supratimą, ir dabar tie pasakymai, jei tai yra tie žodžiaim kurie buvo išsakyti rusiškoje žiniasklaidoje, yra tokie, tai, na tai yra, manau, Lietuvos pozicijos silpninimas“, – sakė S. Skvernelis.

Konservatoriai yra laišku paraginę premjerą atšaukti vyriausybės deleguotą V. Andriukaitį iš Europos Komisijos, tačiau Lietuva teisiškai to padaryti negali. Iš postų komisarai gali pasitraukti patys arba jų atsistatydinimo gali pareikalauti Europos Komisijos pirmininkas.

„Mes komisijos vadovybei savo poziciją – Lietuvos poziciją – turime. Komisaras reiškia kitokią poziciją, juo labiau, kad tas klausimas nėra tiesiogiai susijęs su jo atsakomybe“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Europos Komisija nepolitikuoja, Europos Komisija labai atidžiai vertina visą medžiagą, kuri pateikiama dėl Astravo AE saugumo. Jeigu Lietuva turi papildomos naujos, tikros pagrįstos medžiagos, ta medžiaga bus įvertinta aukščiausiu lygiu“, – sakė eurokomisaras V. Andriukaitis.

Konservatoriai aiškina tik norėję politinio V. Andriukaičio pasisakymų įvertinimo.

„Visa ta kalba yra skirta prezidentiniams rinkimams, prezidentinės kampanijos pradžia. Europos Komisijos taisyklės aiškiai nurodo, kad komisaras, dalyvaujantis rinkimuose, turėtų sustabdyti savo pareigas ir visą laiką skirti kampanijai. Tai būtų sąžiningas komisaro elgesys ir vyriausybės įvertinimas, kad, jeigu jau gerbiamasis nori kandidatuoti, nori telkti žmones prieš Astravo grėsmę ir už geresnius santykius su Rusija, prašau, tą daryk, bet ne darbo komisijoje metu“, – siūlė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Tiesą pasakius, aš nieko nepradėjau. Nepradėjau, nes mano pozicijos žinomos daug metų – skaitykite stenogramas, Vytenio Andriukaičio pasisakymus Seime. Nėra energetinės nepriklausomybės – tai yra politikavimo pavyzdys. Yra energetinis saugumas. Energetinio saugumo prasme reikia turėti daug tiekėjų, o ne vieną“, – aiškino V. Andriukaitis.

Paklaustas, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, eurokomisaras sakė: „Aš apie tai nei svarstau, nei kalbu, mano noras yra, kad Lietuvos žmonės matytų tiesą“.

„Tokio sprendimo, aš manau, nei pats Vytenis dar yra priėmęs, nei partija. Kandidatų kėlimas į prezidentus dar nėra prasidėjęs, bet Vytenio pavardė yra minima, kaip galimo vieno iš kandidatų“, –kalbėjo Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratų pirmininkas gina V. Andriukaičio, kuris yra partijos garbės pirmininkas, pasisakymus.

„Nes, tiesą sakant, jo užduodamas klausimas dėl Astravo AE saugumo yra labai logiškai, nes ar mes pirksim elektrą, ar nepirksim, ji saugesnė tikrai nuo to netaps. Todėl klausimas yra svarbus strategiškai“, – sakė G. Paluckas.

Socialdemokratai seime balsavo už įstatymus, išreiškiančius priešingą poziciją, bet G. Paluckas nėra Seimo narys.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...