Lietuvoje

2015.09.08 13:45

V. Gedvilas: socdemai nuspręs, kas užims ūkio ministro kėdę

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas tvirtina nežinąs, kas bus naujuoju ūkio ministru, ir sprendimo teisę palieka socialdemokratams.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas tvirtina nežinąs, kas bus naujuoju ūkio ministru, ir sprendimo teisę palieka socialdemokratams.

„Tikrai nežinau, kas bus. Aš manau, kad socialdemokratai turi priimti šį sprendimą – čia yra jų kvota“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė parlamento vadovas.

ELTA primena, jog socialdemokratai jau pirmadienį užsiminė svarstysią galimus kandidatus į ūkio ministrus. Kaip vienas iš realių pretendentų minimas buvęs socialdemokratų patriarcho Algirdo Brazausko Vyriausybės kancleris Antanas Zenonas Kaminskas.

Taip pat minimos socialdemokratų deleguoto dabartinio ūkio viceministro Mariaus Busilo, Seimo narių Broniaus Bradausko ir Albino Mitrulevičiaus pavardės.

Antradienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą dėl ūkio ministrės Birutės Vėsaitės elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

A. Butkevičius ir Seimo narė Agnė Bilotaitė komisijos prašo įvertinti, ar ūkio ministrė, kaip teigiama, į tarnybinę komandiruotę Kazachstane vykusi UAB „Arvi“ užsakytu lėktuvu, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad ūkio ministrės B. Vėsaitės veiksmuose išryškėjus atviros politinės korupcijos požymiams Premjeras A. Butkevičius turėtų ieškoti kito kandidato į šias pareigas.

„Ūkio ministrės veiksmuose išryškėjo atviros politinės korupcijos požymiai. Tai gali pakenkti valstybės prestižui ir atbaidyti skaidrias investicijas. Todėl Premjeras turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus“, – sakė D. Grybauskaitė.