captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teismas atmetė G. Kėvišo ieškinį dėl atleidimo iš darbo

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį nusprendė atmesti buvusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo Gintauto Kėvišo ieškinį dėl atleidimo iš darbo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Ieškinys atmestas“, – BNS sakė teisėjo padėjėja Rūta Trimailovienė.

Teismas sutiko su Kultūros ministerijos išvada, kad G. Kėvišas pasinaudojo savo, kaip LNOBT generalinio direktoriaus, statusu ir tarnybine padėtimi asmeninei turtinei ir neturtinei naudai gauti, jo dirbtas kitas darbas sukėlė viešųjų ir privačių interesų konfliktą, diskreditavo teatro autoritetą.

Teismas atkreipė dėmesį, kad G. Kėvišas padarytų pažeidimų nepripažino, dėl jų nesigailėjo, kritiškai savo poelgių nevertino.

Teismo manymu, nustatytos visos būtinos drausminės atsakomybės sąlygos. Kultūros ministerija įrodė G. Kėvišo padarytus konkrečius darbo drausmės pažeidimus, o skirdama nuobaudą laikėsi jos skyrimo tvarkos, paskirta nuobauda atitinka darbo drausmės pažeidimų sunkumą, drausminės atsakomybės tikslus ir yra adekvati ieškovo padarytiems darbo drausmės pažeidimams.

„Teismas atmeta ieškovo reikalavimą panaikinti įsakymą ir juo jam skirtą drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo“, – rašoma teisėjos Ievos Stanislovaitienės sprendime.

Šis teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas aukštesnei instancijai.

Pasak Kultūros ministerijos, savo veiksmais G. Kėvišas padarė žalą teatrui bei visuomenės pasitikėjimui teatru, ir nėra teisinių galimybių grąžinti jį į darbą. Tuo metu G. Kėvišo advokatai sako, kad terminai nuobaudoms skirti buvo praleisti ir dirbtinai sukurta situacija atleidimui, todėl jų klientas turi būti grąžintas į pareigas.

G. Kėvišas prašo panaikinti dvi jam skirtas nuobaudas – pastabą ir atleidimą iš darbo – bei priteisti vidutinį darbo užmokestį nuo atleidimo iki teismo sprendimo bei 1 euro neturtinę žalą.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija liepą nutarė, kad G. Kėvišas, vadovaudamas Operos ir baleto teatrui, netinkamai vykdė pareigas, nes nesukontroliavo, kad teatro darbuotojai laiku deklaruotų interesus.

VTEK pripažino G. Kėvišą šiurkščiai pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

Anksčiau VTEK yra pripažinusi, kad G. Kėvišas  supainiojo viešuosius ir privačius interesus, spręsdamas klausimus, susijusius su sūnaus bendrove „Riverside music LTD“ ir su savo kita darboviete „Vilniaus festivaliai“. Šios aplinkybės taip pat minimos Vilniaus miesto apylinkės teisme nagrinėjant bylą dėl G. Kėvišo atleidimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...