captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: bausmes už korupciją griežtinančios pataisos stringa Seimo komitete

75 proc. emigravusių žmonių kaip vieną iš savo išvykimo priežasčių nurodo Lietuvoje išsikerojusią korupciją. LRT TELEVIZIJOS laidoje „LRT forumas“ apie valstybės galimybes įveikti korupciją diskutavo premjeras Saulius Skvernelis, prezidentės vyriausioji patarėja Rasa Skatikaitė, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus ir Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šita vyriausybė tokį nusiteikimą – kovoti prieš korupciją – turi. Bausmės neišvengiamumas turi labai svarbią prevencinę reikšmę. Tai, kas yra dabar, neatgraso nuo korupcijos, kai įkliuvęs už korupciją asmuo nuteisiamas ir toliau vaikšto laisvėje“, – sakė premjeras S. Skvernelis.

Jo teigimu, turime problemą, kad bausmes griežtinančios pataisos stringa Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete.

Prezidentės vyriausioji patarėja R. Skatikaitė įsitikinusi, kad šiandien galima pasakyti, jog korupcinę veiklą vykdantis asmuo, net jei jis nuteisiamas, turi naudos iš savo veiklos.

„Bausmės siekia 15– 20 procentų nuo maksimalaus įmanomo baudos dydžio. Prokuratūra suformavo praktiką neskųsti teismų sprendimų, kuriuose už korupcinius nusikaltimus neskiriamos realios laisvės atėmimo bausmės“, – kalbėjo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.

Generalinis prokuroras E. Pašilis atkreipė dėmesį, kad šiemet paduoti 8 kasaciniai skundai, o bent jau 1 iš jų – dėl bausmės dydžio, kur prokuratūra prašo taikyti realaus laisvės atėmimo bausmę.

„Bausmės yra skiriamos pagal dabar galiojančius įstatymus. Nei Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, nei generalinis prokuroras negali nurodyti žemesnės instancijos teismams paskelbti karo korupcijai. Turime bylų, kur fiziniam asmeniui skirta 37 tūkst. eurų bauda“, – sakė Aukščiausiojo Teismo pirmininkas R. Norkus.

Visą diskusiją galite pamatyti LRT TELEVIZIJOS laidos „LRT forumas“ vaizdo įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...