Lietuvoje

2017.09.18 11:10

Vyriausiasis D. Trumpo sūnus viešai liudys JAV Kongreso komitetui, tiriančiam ryšius su Rusija

BNS2017.09.18 11:10

Vyriausiasis JAV prezidento sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis šį rudenį viešai liudys Kongreso komitetui, tiriančiam Rusijos kišimąsi į 2016-ųjų rinkimus ir galimus jo tėvo rinkimų kampanijos ryšius su Maskva, sekmadienį pranešė viena demokratų senatorė.

„Tai įvyks šį rudenį. Tikrai tai žinau“, – interviu televizijai CNN sakė įtakinga demokratė Dianne Feinstein, priklausanti Senato teisėtvarkos komitetui.

Tai bus pirmi parodymai, kuriuos viešai duos asmuo iš artimiausios prezidento D. Trumpo aplinkos.

D. Trumpas jaunesnysis, kuris taip pat vadovauja šeimos verslo imperijai, jau davė parodymus Senato teisėtvarkos komiteto tyrėjams. Rugsėjo 7-ąją už uždarų durų vykusi apklausa truko net penkias valandas.

Į kelių Kongreso komitetų, vykdančių tyrimus dėl galimų respublikono komandos ryšių su Rusija, klausimus už uždarų durų liepą atsakinėjo ir D. Trumpo žentas Jaredas Kushneris.

Tačiau JAV įstatymų leidėjai nori, kad keli D. Trumpo aplinkos žmonės viešai ir prisiekę paaiškintų savo ryšius su rusais prieš praėjusį lapkritį vykusius prezidento rinkimus ir po jų.

Visi jie griežtai neigia palaikę kokius nors reikšmingus ryšius su Maskva. Jie tvirtina, kad jų susitikimai su Kremliui artimais asmenimis buvę nereikšmingi arba nesusiję su kampanija.

39 metų D. Trumpas jaunesnysis atsidūrė pareigūnų, tiriančių galimus jo tėvo rinkimų komandos ryšius su Maskva, akiratyje, kai paaiškėjo, kad 2016-ųjų birželį jis buvo susitikęs su viena Kremliui artima teisininke.

D. Trumpo verslo imperijos būstinėje „Trump Tower“ Niujorke įvykusiame susitikime su rusų teisininke Natalija Veselnickaja dalyvavo ir prezidento žentas J. Kushneris bei tuometinis rinkimų kampanijos patarėjas Paulas Manafortas.

Šiame susitikime respublikono rinkimų komanda tikėjosi gauti demokratų kandidatę Hillary Clinton kompromituojančios informacijos.

D. Trumpas jaunesnysis tik šių metų liepą prisipažino dalyvavęs tame susitikime.

Prezidento sūnus tvirtino atėjęs į tą susitikimą skeptiškai vertindamas tai, ką kalbėjo jį suorganizavęs asmuo.

„Kaip vėliau paaiškėjo, mano skeptiškas požiūris buvo pagrįstas“ ir tas susitikimas buvo nieko vertas, sakė jis anksčiau šį mėnesį per apklausą Senato komitete.

Kol kas dar nėra paskirta Teisėtvarkos komiteto posėdžio, kuriame parodymus turėtų duoti D. Trumpas jaunesnysis, data.

Jei prezidento sūnus nesutiks liudyti tame posėdyje, Kongresas turi teisę išsikviesti jį teismo šaukimu.