Lietuvoje

2013.05.29 09:20

VTEK nusprendė pradėti tyrimą dėl B. Vėsaitės

ELTA2013.05.29 09:20

Antradienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą dėl ūkio ministrės Birutės Vėsaitės elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.  

Antradienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą dėl ūkio ministrės Birutės Vėsaitės elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Toks sprendimas priimtas ir B. Vėsaitės patarėjų Vilijos Vertelienės, Jūratės Antanaitytės-Voldemarienės ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Valdo Klimantavičiaus bei Vilniaus miesto mero patarėjo Beno Renato Baltusio atžvilgiu.

ELTA primena, kad šie asmenys gegužės 20-23 dienomis vyko į Astaną (Kazachstano Respublika) bendrovės UAB „Arvi“ išnuomotu lėktuvu.

Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, jog pirmadienio vakarą valdančiosios koalicijos taryboje buvo priimtas galutinis sprendimas – ūkio ministrė pareigas eis iki birželio 3 d.

Paklaustas, ar VTEK išvados dar galėtų pakeisti jau priimtą sprendimą, Ministras Pirmininkas tvirtino abejojantis.

„Aš manau, kad įtakos jau tikriausiai jokios nebeturės. Bet bus galima sužinoti VTEK nuomonę, kuri surinks visą informaciją, teisiškai įvertins tokį ministrės elgesį ir pasakys, ar buvo pažeistas viešų ir privačių interesų įstatymas. Gal VTEK išsklaidys abejones, ir ši tema nebebus eskaluojama“, – pažymėjo Premjeras.

Socialdemokratai jau pirmadienį užsiminė svarstysią galimus kandidatus į ūkio ministrus. Kaip vienas iš realių pretendentų minimas buvęs socialdemokratų patriarcho Algirdo Brazausko Vyriausybės kancleris Antanas Zenonas Kaminskas.

Taip pat minimos socialdemokratų deleguoto dabartinio ūkio viceministro Mariaus Busilo, Seimo narių Broniaus Bradausko ir Albino Mitrulevičiaus pavardės.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad ūkio ministrės B. Vėsaitės veiksmuose išryškėjus atviros politinės korupcijos požymiams Premjeras A. Butkevičius turėtų ieškoti kito kandidato į šias pareigas.

„Ūkio ministrės veiksmuose išryškėjo atviros politinės korupcijos požymiai. Tai gali pakenkti valstybės prestižui ir atbaidyti skaidrias investicijas. Todėl Premjeras turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus“, – sakė D. Grybauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.