Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.28 16:10

Etikos sargai nenagrinės buvusio VšĮ „Versli Lietuva“ vadovo elgesio

ELTA 2013.05.28 16:10

Buvusiam VšĮ „Versli Lietuva“ vadovui Pauliui Lukauskui gegužės mėnesį pasitraukus iš pareigų Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nebegali vertinti ir jo elgesio. Komisija gali vertinti tik valstybinėje taryboje dirbančių asmenų elgesį.  

Buvusiam VšĮ „Versli Lietuva“ vadovui Pauliui Lukauskui gegužės mėnesį pasitraukus iš pareigų Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nebegali vertinti ir jo elgesio. Komisija gali vertinti tik valstybinėje taryboje dirbančių asmenų elgesį.

Seimo narys socialdemokratas Artūras Skardžius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas ištirti VšĮ „Versli Lietuva“ buvusio generalinio direktoriaus P. Lukausko veiklos atitikimą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

„Pažymėtina, jog iš paviešintų duomenų matyti, kad VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas per 2012 metus darbe nebuvo 68 darbo dienas, neįskaitant kasmetinių atostogų. Nurodoma neatvykimo į darbą priežastis – neapmokamos atostogos arba leidimas neatvykti į darbą su administracijos leidimu. Neatvykdamas į darbą, buvęs VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius didelę laiko dalį praleido užsienyje (Ukrainoje, Rusijoje), kaip teigiama, teikdamas konsultacines paslaugas užsienio subjektams. Manytina, kad tokiu būdu VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius P. Lukauskas ne tik aplaidžiai vykdė tiesiogiai jam pavestas pareigas, tačiau ir galimai gavo asmeninę naudą pasinaudodamas tarnybine padėtimi“, – buvo sakoma kreipimesi į VTEK.

Jame pažymima, kad generalinis direktorius, turėdamas tarnybinę prieigą prie VšĮ „Versli Lietuva“ kaupiamos ir apdorojamos informacijos, teikė konsultacijas užsienio subjektams, tokiu būdu, manytina, gaudamas akivaizdžią asmeninę naudą.

Pasak A. Skardžiaus, generalinis direktorius P. Lukauskas, eidamas viešąsias pareigas, turėjo galimybę naudotis ir atitinkama informacija, sudarančia valstybės paslaptį. „Todėl privataus pobūdžio konsultacijų teikimas užsienio subjektams akivaizdžiai prieštarauja ne tik Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymui, tačiau ir Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, o asmeninės naudos gavimas teikiant tokio pobūdžio konsultacijas vienareikšmiškai suponuoja interesų konfliktą“, – sako A. Skardžius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi