captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. Vitkaus inžinerijos batalione prisiekė beveik 200 šauktinių

Penktadienį Juozo Vitkaus inžinerijos batalione iškilmingai Lietuvai prisiekė beveik 200 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių – 182 vaikinai ir net 16 merginų, rašoma pranešime spaudai.
Kpt. G. Strumilos nuotr.
Kpt. G. Strumilos nuotr.

Karių priesaiką stebėjo ir karius pasveikino Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viršininkas pulkininkas Tomas Masaitis. Prisiekusius karius palaimino Kauno įgulos kapelionas majoras Tomas Karklys. Ceremoniją taip pat stebėjo šauktinių tėvai ir artimieji. Po ceremonijos susirinkusieji galėjo apžiūrėti batalione naudojamą techniką ir ginkluotę, pasikalbėti su bataliono vadu plk. ltn. Ramūnu Jurskiu.

Tarnybą šauktiniai pradėjo prieš tris savaites, iki bazinio kario rengimo pabaigos jiems dar liko penkios savaitės. Vėliau kariai mokysis karo inžinieriaus specialybės bei veikti padalinio sudėtyje. Baigę devynių mėnesių tarnybą, šauktiniai galės tęsti tarnybą kaip profesinės karo tarnybos kariai arba tapti Lietuvos kariuomenės rezervo dalimi.

„Visi šauktiniai atvyko motyvuoti, visą laiką turi papildomų klausimų, dėstomi dalykai jiems yra įdomūs. Manau, kad jie bus puikūs Lietuvos kariai, pasiruošę ginti Tėvynę, jeigu tik to reikės. Juk ne veltui Lietuvos kariuomenė yra jaunuolių stiprinimo, drąsos ir patriotiškumo mokykla“, – puikia šauktinių motyvacija džiaugėsi instruktorius seržantas Robertas Valuckas.

Taip pat tarp šių šauktinių yra keli, iš emigracijos atvykę ir pasirinkę savanoriškai tarnauti kariuomenėje.

Šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose atliko arba dar atlieka apie 700 šauktinių. Spalio mėnesį numatoma pakviesti į tarnybą apie 1,5 tūkst., o iki metų pabaigos planuojama pašaukti iš viso apie 3,5 tūkst. jaunuolių.

Šiemet šaukimas į nuolatinę privalomąją paradinę karo tarnybą vyksta pagal naują tvarką – šaukimo nurodymai karo prievolininkams paštu nebėra siunčiami – informaciją, kada ir kaip atlikti procedūras karo prievolininkai randa karo prievolininkų sąraše internete.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...