captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kultūros paveldo departamentas: R. Šimašius paskleidė klaidingą informaciją

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos išplatintame pranešime teigia, kad rugsėjo 11 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „LRT forumas“ Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius paskleidė tikrovės neatitinkančią ir visuomenę klaidinančią informaciją. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šioje laidoje Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigė, kad „pagal dabartinę Kultūros ministerijos logiką <...> paveldo objektų vienintelė paskirtis gali būti tiktai konservacinė, kitaip tariant, jie gali būti naudojami tik tai paskirčiai, kuri buvo kažkada sugalvota“. 

„Laidoje Vilniaus miesto mero išsakyta pastaba apie neva paveldosaugininkų vykdomus reikalavimus visur keisti objektų paskirtį į konservacinę, neatitinka tikrovės. 

Kultūros paveldo departamentas atkreipia dėmesį, kad tokio reikalavimo nėra ir būti negali, nes konservacinė paskirtis turi būti taikoma tik žemės sklypams, kuriuose yra valstybės ar savivaldybės saugomi objektai, o ne patiems objektams. 

Ūkinė veikla tokiuose žemės sklypuose turėtų būti vykdoma pagal Lietuvos Respublikos Žemės įstatymo nuostatas“, – rašoma KPD pranešime spaudai. 

Šio įstatymo 28 straipsnis apibrėžia: „Konservacinės paskirties žemei priskiriami: valstybės ir savivaldybių saugomų gamtos ir kultūros paveldo objektų žemės sklypai, kuriuose draudžiama ūkinė veikla, nesusijusi su šių objektų ir jų užimtų teritorijų specialia priežiūra, tvarkymu ir apsauga“.  

„Minėta nuostata niekaip nedraudžia kultūros paveldo objektų pritaikyti reikalingai paskirčiai“, – pažymima pranešime.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...