captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK siūlo naikinti L. Anužienės sudarytus sandorius ir priimtus sprendimus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) siūlo Švietimo ir mokslo ministerijai įvertinti galimybę panaikinti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymui prieštaraujančius buvusios VšĮ „Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras“ direktorės Laimutės Anužienės priimtus sprendimus bei sudarytus sandorius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Taip pat VTEK rekomenduoja ministerijai imtis prevencinių priemonių, kad jai pavaldžiose įstaigose būtų užtikrinta minėtojo teisės akto vykdymo kontrolė.

Trečiadienį VTEK pripažino buvusią minėtos profesinio mokymo įstaigos vadovę veikus interesų konflikto situacijoje. Ji sistemingai pažeidinėjo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. VTEK vertinimu, L. Anužienė naudojosi pareigomis asmeninei naudai gauti, kai pati su savimi ir jai artimais asmenimis pasirašinėjo autorinių kūrinių užsakymo sutartis, o tuo pagrindu gaudavo autorinius honorarus. Taip pat tyrimas parodė, kad buvusi vadovė šioje mokymo įstaigoje nuolat sprendė savo artimųjų – sūnų bei marčios – tarnybos eigos klausimus.

Trečiadienį VTEK taip pat pradėjo tyrimus dėl trijų Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vadovaujančias pareigas šiuo metu einančių ir vieno buvusio darbuotojo elgesio.

Tiriama vadovo pavaduotojo infrastruktūrai Vinco Aidukevičiaus, praktinio mokymo vadovės Ievos Anužienės, padalinio „Modus“ vadovo Nerijaus Anužio ir šio centro Kurorto verslo skyriaus buvusio vedėjo Aivaro Anužio veika. Aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...