Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.28 13:56

Į darbą nevaikščiojantys Seimo nariai ir toliau gaus atlyginimą (papildyta)

Seimas nesutiko, kad už kiekvieną praleistą posėdį alga parlamentarui būtų mažinama po 5 procentus.  

Seimas nesutiko, kad už kiekvieną praleistą posėdį alga parlamentarui būtų mažinama po 5 procentus.

Seimas nepriėmė pataisų, kuriomis siekta griežtesnių sankcijų posėdžių nelankantiems parlamentarams. Statuto pakeitimams priimti neužteko balsų, praneša LRT radijas. Prieš griežtesnius reikalavimus Seimo nariams pasisakė „Tvarko ir teisingumo“ bei „Drąsos kelio“ frakcijos nariai. Iniciatyvą labiausiai palaikė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos.

„Apgailestauju, kad būdami tautos išrinkti atstovai negalim būti pavyzdžiu, kaip mums reikia elgtis, kaip mums reikia dirbti“, – antradienį kalbėjo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Irena Degutienė.

„Komitetuose negalime priimti sprendimų, nes kvorumo nėra, salėje nepriimame įstatymų, nes trūksta žmonių. Mes moralizuojame auklėjam kitus Lietuvos piliečius, kad jie blogai daro, bet patys rodome blogus pavyzdžius. Šiandieninis balsavimas parodė, kad mes nenorime laikytis elementarios drausmės“, – tvirtino Seimo socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas.

„Drąsos kelio“ atstovas Povilas Gylys sako, kad mažinti atlyginimus už posėdžių nelankymą sumanyta tik dėl jų lyderės Neringos Venckienės. „Nereikia daryti iš Seimo kareivinių, politika – labai kūrybiškas, dinamiškas procesas. Reikėtų pagalvoti, ar iš tikro tokių pataisų reikia“, – kalbėjo parlamentaras.

Buvo siūloma, kad už kiekvieną praleistą posėdį alga parlamentarui būtų mažinama po 5 procentus. Šiuo metu mėnesio atlyginimas mažinamas trečdaliu, jeigu praleista daugiau kaip pusė posėdžių. Svarstymai prasidėjo parlamentarei Neringai Venckienei Seime nesirodant du mėnesius, nors už praeitą mėnesį ji gavo didžiąją dalį atlyginimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi