Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.28 11:26

A. Butkevičius: B. Vėsaitę puolė interesų grupės (papildyta)

Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė savo pareigas eis iki pirmadienio. Taip LRT radijui teigia premjeras Algirdas Butkevičius. Jo manymu, prieš ministrę kovojo interesų grupės, o šią kovą jos pradėjo B. Vėsaitei pareiškus, kad kai kuriose institucijose bus atliktas auditas.

Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė savo pareigas eis iki pirmadienio. Taip LRT radijui teigia premjeras Algirdas Butkevičius. Jo manymu, prieš ministrę kovojo interesų grupės, o šią kovą jos pradėjo B. Vėsaitei pareiškus, kad kai kuriose institucijose bus atliktas auditas.

„Vakar, po susitikimo su prezidente, posėdžiavome valdančiosios koalicijos taryboje. Tik po susitikimo koalicijos taryboje buvo priimtas sprendimas, kad ūkio ministrė yra padariusi klaidą, nors tikrai negalime kalbėti apie dalies visuomenės pareikštus kategoriškus kaltinimus ministrei. Paprasčiausiai buvo suklysta ir nepagalvota apie skrydį privačiu lėktuvu. Vakar vakare buvo priimtas galutinis sprendimas: ji dirba iki ateinančios savaitės pirmadienio“, – LRT radijui antradienį kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Jo žodžiais, valdantieji taiko aukštus moralės reikalavimus ir tikisi, kad ir kiti laikysis tokių pačių principų.

Anot A. Butkevičiaus, antradienį posėdžiaujančios Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvada dėl Birutės Vėsaitės įtakos valdančiųjų apsisprendimui greičiausiai nebeturės.

„Bus galima sužinoti, ar VTEK, surinkusi informaciją ir teisiškai įvertinusi tokį poelgį, nuspręs, ar buvo pažeistas Viešų ir privačių interesų [derinimo valstybės tarnyboje] įstatymas. Manau, tai išsklaidys tam tikras galimas abejones, ir ši tema nebus eskaluojama, žiūrint į perspektyvą“, – sako Vyriausybės vadovas.

Kovojo interesų grupės

Premjero A. Butkevičiaus manymu, interesų grupės prieš ministrę buvo pradėjusios kovą. „Galiu pasakyti, kad tam tikros interesų grupės prieš ją pradėjo labai stipriai kovoti nuo tos dienos, kada ji pasakė, kad bus atliktas auditas kai kuriose institucijose, kai buvo panaudoti pinigai. Ir po tokio jos pareiškimo iškart matėsi, kad pasipylė didžiulė kritika jos atžvilgiu“, – teigia Ministras Pirmininkas.

Pasak jo, ūkio ministrė B. Vėsaitė savo ministerijoje ir bendraudama su įvairiomis įstaigomis, pavaldžioms Ūkio ministerijai, pakeitė požiūrį į vadybą ir iš šių įstaigų pareikalavo atskaitomumo. Premjeras sako nuolat prašęs ministrės pateikti informaciją jam ir visam Vyriausybės kabinetui, kaip sekasi pritraukti tiesiogines užsienio investicijas ir kaip kinta eksportas kiekvieną mėnesį ir ketvirtį.

„Tai aš supratau, kad kai kuriems vadovams, dirbantiems institucijose, kurios priklauso Ūkio ministerijai, toks jos elgesys irgi nepatiko. Ir kaip atsimenate, pradėjo net įvairius lėktuvėlius popierinius lankstyti ir prie ministerijos pastato dėlioti“, – teigia premjeras.

LRT.lt primena, kad palaikantieji atleidžiamą „Verslios Lietuvos“ vadovą P. Lukauską prie Ūkio ministerijos paliko 635 popierinius balandžius. Tokia akcija buvo siekiama akcentuoti tai, jog P. Lukausko vadovavimo laikotarpiu su „Verslios Lietuvos“ pagalba buvo įkurtos būtent 635 naujos įmonės.

Ministro Pirmininko teigimu, susidaro įspūdis, kad Vyriausybei arba atskiriems ministrams nori vadovauti anksčiau vyriausybėje dirbę žmonės. „Vyriausybei arba atskiriems ministrams nori diktuoti tie žmonės, kurie anksčiau dirbo Vyriausybėje. Ir niekaip negali susitaikyti su tuo, kad šiuo metu ne jie Lietuvoje priima sprendimus ir ne jie atsako už tuos priimtus sprendimus“, – įsitikinęs premjeras A. Butkevičius.

I. Šiaulienė: socialdemokratai nesvarstė galimų kandidatų į ūkio ministro postą

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė sako, kad kol kas socialdemokratai nesvarstė galimų kandidatų į ūkio ministro postą.

„Kol kas nesvarstėme, Premjeras išvyksta šiandien, reikalinga ir jo pozicija, ir kol kas jokio svarstymo dėl konkretaus kandidato nebuvo. Kaip jūs žinote, kol kas ministrė dar šia savaitę, eina pareigas, savaitgalį grįš premjeras, tada gal būt bus kalba“, – antradienį žurnalistams sakė I. Šiaulienė.

Paklausta, ar naujasis ūkio ministras bus partijos žmogus, ji sakė, kad galimi įvairūs variantai.

„Visi variantai yra galimi, nesame apsibrėžę, kas gali būti ir ko negali būti. Jokių pavardžių frakcija nesvarstė, nebuvo minima“, – sakė I. Šiaulienė.

Pasak jos, frakcija pripažįsta, kad B. Vėsaitė suklydo, ir apgailestauja dėl to. „Pripažįstame, apgailestaujame“,– sakė I. Šiaulienė.

Premjeras Algirdas Butkevičius tikina, jog pirmadienio vakarą valdančiosios koalicijos taryboje buvo priimtas galutinis sprendimas - ūkio ministrė pareigas eis iki birželio 3 d, primena ELTA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi