Lietuvoje

2013.05.28 11:45

TS-LKD pradeda rinkti parašus dėl interpeliacijos ūkio ministrei B. Vėsaitei

ELTA2013.05.28 11:45

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija antradienį pradeda rinkti parašus dėl interpeliacijos ūkio ministrei Birutei Vėsaitei.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija antradienį pradeda rinkti parašus dėl interpeliacijos ūkio ministrei Birutei Vėsaitei.

Prašoma, kad ūkio ministrė B. Vėsaitė atsakytų į 14 klausimų. Tarp jų 5 klausimai dėl kelionės į Kazachstaną:

Ar prieš numatomą kelionę į Kazachstaną buvote gavusi pasiūlymą asmeniškai iš kurio nors „Arvi“ grupės vadovo skristi į Kazachstaną „Arvi“ grupės užsakytu lėktuvu ir ar davėte pavedimą ministerijos darbuotojams organizuoti kelionę būtent šiuo lėktuvu?

Ar buvote supažindinta (jeigu taip – tai kada) su tikrąja kelionės „Arvi“ lėktuvu kaina ir su Jūsų mokamos kainos skirtumu?

Ar apsispręsdama skristi „Arvi“ lėktuvu, turėjote kokių nors abejonių dėl galimo interesų konflikto?

Ar prieš skrydį į Kazachstaną „Arvi“ lėktuvu žinojote, kad Ūkio ministerija derasi su viena „Arvi“ grupei priklausančių įmonių „Marijampolės Arvi“, siekiančia tapti Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdytoja, dėl LEZ valdysiančios bendrovės steigimo sąlygų bei Ūkio ministerijos investicijų į šią zoną?

Ar galite patvirtinti, kad Ūkio ministerija bilietus kelionei į Kazachstaną buvo įsigijusi iš anksto ir ar už kelionę „Arvi“ lėktuvu buvo sumokėta prieš skrydį?“, – klausiama ministrės .

Trys klausimai – dėl VšĮ „Versli Lietuva“ vadovo atleidimo iš pareigų.

Ministrės klausiama, ar VšĮ „Versli Lietuva“ vadovo atleidimą iš pareigų ji derino su Ministru Pirmininku, ar tarėsi su kuriomis nors verslo asociacijomis? Jeigu taip, tai kada ir kokiomis aplinkybėmis, kokie konkretūs VšĮ „Versli Lietuva“ veiklos rodikliai ministrės netenkino, ar ji reikalavo kurių nors rodiklių pagerinimo iš VšĮ „Versli Lietuva“ vadovo ir valdybos.

„Ar buvote davusi pavedimą Ūkio ministerijos personalo skyriaus vadovei susitarti su VšĮ „Versli Lietuva“ vadovu Pauliumi Lukausku dėl jo atleidimo šalių susitarimu, prieš tai su juo nesusitikusi ir nepateikusi atleidimo motyvų bei neišklausiusi įstaigos valdybos nuomonės dėl VšĮ „Versli Lietuva“ įgyvendinamų projektų, išsikeltų tikslų įgyvendinimo ir vadovybės pasiektų veiklos rezultatų?

Jei Jūsų netenkino VšĮ „Versli Lietuva“ vadovo Pauliaus Lukausko darbas, jo papildoma darbinė veikla ar pernelyg didelės pajamos iš papildomos veiklos, tai kodėl siūlėte jam likti įstaigos pavaduotojo pareigose?“, – klausiama interpeliacijos tekste.

Ministrės klausiamas, ar ji buvo iš anksto numačiusi savo partijos narės ir asmeninės pažįstamos Violetos Boreikienės kandidatūrą į VšĮ „Versli Lietuva“ direktoriaus ar kurios nors kitos ministerijai pavaldžios viešosios įstaigos vadovo postą? Ar dar iki atleidžiant VšĮ „Versli Lietuva“ vadovą Paulių Lukauską aptarė tokią galimybę su partijos kolege Violeta Boreikiene ir ar siūlė jai užimti kurį nors iš minėtų postų?

Ar keisdama gerai dirbusių ministerijai pavaldžių viešųjų įstaigų vadovus savo partijai nusipelniusiais asmenimis siekėte, kad šioms agentūroms priskirtų europinių lėšų skirstymas atsidurtų patikimose partijos bičiulių rankose?

Ar Jūsų sprendimai atleisti gerai dirbančių įmonių ir agentūrų vadovus bei valdybas neanalizuojant jų veiklos rezultatų reiškia, kad atsisakote tarptautinius standartus atitinkančios gerosios įmonių ir įstaigų valdymo praktikos, strateginio planavimo principų?

Kas (verslo kompanijos, asociacijos) Jums pateikė pasiūlymą taip pertvarkyti viešųjų pirkimų sistemą, kad dvigubai padidinus mažos vertės pirkimų ribą, Viešųjų Pirkimų tarnybos nekontroliuojamų pirkimų apimtys nuo 2 mlrd. litų apimties 2012 m. pasiektų 5 mlrd. litų ribą, t. y. apie 30 proc. nuo visos metinės 14 mlrd. litų viešųjų pirkimų sumos? Kodėl taip plečiate viešųjų pirkimų ribas, kurie būtų realizuojami be viešo konkurso, vien tik neskelbiamų derybų būdu, tokių pirkimų nebebūtų galima vadinti „viešaisiais“ ir taip atveriate didelę erdvę korupcijai?“, – klausiama ministrės B. Vėsaitės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt