captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vieta, kur Lietuvos senjorai jaučiasi laimingi

Naujausiais indekso „Global AgeWatch“ sudarytojų duomenimis, pagal garbaus amžiaus žmonių gyvenimo sąlygas Lietuva užima tik 63 vietą iš 96 tyrime dalyvavusių šalių. Artėjant spalio 1-ąją minimai Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, verta pasidomėti vieta, kur Lietuvos senjorai jaučiasi laimingi.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Namuose visi darbai – kasdieniai, o čia – kaip į šventę ateini – vis tiek naujas būrys, linksmesnė diena ar liūdnesnė – visos kažkaip tai susibalansuoja. Kažkokių įspūdžių pasipasakojam, rankdarbiais užsiimam, visos blogos mintys nulekia“, – apie senjorams skirtą dienos centrą „Atgaiva“ pasakoja vilnietė Ona. Čia ji lankosi taip dažnai, kaip tik gali. Šis centras veikia kasdien darbo dienomis, ir kiekviena diena čia senjorų kasdienybę nuspalvina vis kitomis spalvomis. Tik šypsenos tos pačios. Kaip ir dauguma lankytojų.

„Atsiveda savo kaimynus, pažįstamus, draugus, kurie yra vieniši arba kurie nori užsiimti tam tikra veikla, bet nežino, kur turėtų tai daryti. <...> Čia visos paslaugos, kurios teikiamos, yra nemokamos, ir kiekvienas Vilniaus mieste gyvenantis senjoras drąsiai gali pas mus užsukti, susipažinti ir užsiimti tuo, ką mes čia organizuojame. <...> Vaikai, anūkai – jie ne visada turi laiko, ne visada supranta tam tikras jų bėdas, o būnant bendraamžių rate visada yra lengviau išsikalbėti, išsipasakoti, kartais – surasti tam tikrus problemų sprendimus“, – sako senjorų dienos centro „Atgaiva“ socialinė darbuotoja Danguolė Adomaitienė.

Vilniaus miesto socialinės paramos centro Senjorų dienos centras „Atgaiva“ veikia jau 19-tus metus, o senjorai dažniausiai ateina sužinoję vieni iš kitų arba atvedami informaciją internete suradusių anūkų. Kasdien čia susirenka po kelias dešimtis, o kartais ir virš pusšimčio senjorų – vieni kuria rankdarbius, kiti dainuoja chore ar mokosi anglų kalbos, lankosi kulinarijos popietėse, paskaitose bei ekskursijose ir išvykose į muziejus, dalyvauja susitikimuose su įdomiais žmonėmis. Vargingesni čia gali ir išsiskalbti drabužius automatinėje skalbyklėje, o silpnesnės sveikatos – išsimaudyti sėdėti pritaikytame duše.

Daugiau apie tai – Giedrės Baltrušytės reportaže. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...