captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva pritaria sankcijų Šiaurės Korėjai griežtinimui

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pritaria rugsėjo 11 dieną priimtai Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijai dėl sankcijų Šiaurės Korėjai griežtinimo, skelbiama ministerijos pranešime spaudai.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Tik vieningas tarptautinės bendruomenės spaudimas neteisėtiems Šiaurės Korėjos veiksmams gali duoti rezultatų. Pritariame sankcijų griežtinimui ir raginame toliau nuosekliai siekti susidariusios situacijos sprendimo diplomatinėmis priemonėmis“, – sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Anot ministro, prekybos suvaržymai yra viena iš vieningo tarptautinės bendruomenės spaudimo priemonių. Lietuva iki šių metų neturėjo nuolatinių prekybinių ryšių su Šiaurės Korėja, nepaisant keleto sudarytų eksporto į Šiaurės Korėją sandorių, kurių neriboja JT sankcijos.

Užsienio reikalų ministerija įspėja, kad bet koks komercinių santykių palaikymas su Šiaurės Korėja yra rizikingas, net jei šiuo metu patvirtintos JT sankcijos to nedraudžia. Ministerija rekomenduoja Lietuvos įmonėms susilaikyti nuo komercinių ryšių su šia šalimi.

JT Saugumo Tarybos rezoliucija dar labiau sugriežtino sankcijas Šiaurės Korėjai: visiškai uždraustas gamtinių dujų importas, nustatyti griežti naftos produktų importo metiniai apribojimai, įvedamas draudimas steigti bendras įmones su Šiaurės Korėjos juridiniais ir fiziniais asmenimis, visų rūšių tekstilės eksportas iš Šiaurės Korėjos bei šios valstybės jūros laivų patikros ir stebėjimo prievolė. Šiaurės Korėjos piliečiai gali būti užsienio valstybių įdarbinami dėl humanitarinių priežasčių, tačiau anksčiau su Šiaurės Korėjos piliečiais sudarytos darbo sutartys negali būti atnaujinamos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...