captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. Jakilaitis pristato naują platformą, skirtą viešinti įtartinus veiksmus

Žurnalistas ir laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis pristatė naują platformą „Akylas.lt“, kuri skirta pranešti apie įtartinus veiksmus.

 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Matydami prasidėjusias provokacijas prieš Lietuvą ir nujausdami, kad priešiškų Lietuvai veiksmų tik daugės, pristatome visuomenei budrių Lietuvos piliečių platformą akylas.lt Tai yra interneto duomenų bazė, kurioje galima pranešti apie įtartinus veiksmus“, – šią inciatyvą pristatė E. Jakilaitis. Anot jo, ši platforma veiks ne tik pratybų „Zapad“ metu, bet ir po jų. „Šį portalą sukūrėme su broliais šauliais tam, kad paskatintume piliečius būti budriais, o apie įtartinus asmenis, automobilius, veiksmus ar procesus visuomenė galėtų patogiai ir greitai pranešti tam, kam reikia. Kurdami šį portalą glaudžiai bendradarbiavome su Vidaus reikalų, Krašto apsaugos ir kitų institucijų pareigūnais. Ačiū, kad esate budrūs!“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė E. Jakilaitis.

Savo ruožtu tinklalapyje akylas.lt nurodoma, kad specialiai sukurta internetinė platforma padės operatyviai reaguoti į visus netikėtumus. „Pastebėjai nematytą techniką, keistai besielgiančius asmenis, keisto turinio informacinius pranešimus? Fiksuok tai ir nedelsdamas pasidalink informacija. Kiekviena laiku perduota žinutė, nuotrauka ar pranešimas prisidės prie mūsų šalies saugumo užtikrinimo“, – teigiama tinklalapyje.

Stebėti, fiksuoti ir pranešti raginama pagal šiuos kriterijus: neįprastomis aplinkybėmis susitikote ir bendravote su Rusijos federacijos ar Baltarusijos atstovybės diplomatinių atstovybių atstovais; patyrėte incidentą su Rusijos ar Baltarusijos pasienio darbuotoju kertant valstybės sieną; Lietuvos teritorijoje ar pasienyje pastebėjote karinės technikos ar personalo judėjimą; viešojoje erdvėje aptikote raginimus veikti prieš Lietuvos Respublikos valstybę, gynybinius pajėgumus, Lietuvos Respublikos reziduojančius sąjungininkų karius, NATO ir ES ar organizuotus nesankcionuotus susibūrimus prieš politinę valdžią.

Taip pat raginama susirūpinti, jei pastebėjote neteisėtą Lietuvos Respublikos sienos iš Rusijos ar Baltarusijos pusės pažeidusį asmenį ar asmenų grupę, pilotuojamą/nepilotuojamą orlaivį arba asmenį su informacijos fiksavimo priemonėmis šalia geležinkelio mazgų, tiltų, oro ir jūrų uostų, vyriausybės ir seimo, karinių dalinių. Atkreipti dėmesį prašoma ir į Lietuvos Respublikos pasienio ruožo infrastruktūroje vykstančius pokyčius; pamačius vykstančias neoficialias taktines pratybas; Rusijos ar Baltarusijos karine uniforma vilkinčią asmenų grupę; pastebėjus asmenų grupę, slepiančią veidus arba turinčią ginklus ir panašiai.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...