captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nuo uragano Irma nukentėjusiose teritorijose yra 7 lietuviai

Užsienio reikalų ministerijos antradienio duomenimis, nuo uragano Irma nukentėjusiose Šv. Martyno (St. Martin) ir Šv. Bartolomiejaus (St. Barthélemy) salose Karibų jūroje yra septyni Lietuvos Respublikos piliečiai, teigiama ministerijos pranešime žiniasklaidai. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Ministerija ir Lietuvos ambasados JAV, Prancūzijoje ir Nyderlanduose palaiko kontaktą su šiais asmenimis ar jų artimaisiais, aktyviai bendrauja su atsakingomis institucijomis, ieškodami galimybių padėti esantiems nuo uragano nukentėjusiose teritorijose.

Europos išorinių veiksmų krizių sistemoje užregistruota informacija apie suinteresuotų Lietuvos piliečių evakuacijos poreikį, bendraujama su laivybos kompanijos „Royal Carribean International“, skyrusios laivą asmenų evakuacijai iš Šv. Martyno salos, pagalbos centru. Lietuvos ambasados Vašingtone, Paryžiuje ir Hagoje yra pasiruošę tarpininkauti perduodant asmenų informaciją kompetentingoms vietos įstaigoms ir organizuoti laikinų dokumentų išdavimą juos praradusiems Lietuvos piliečiams.

Aktuali informacija apie padėtį ir saugumo rekomendacijos nuolat atnaujinamos „Keliauk saugiai“ programėlėje ir ministerijos bei ambasadų „Facebook“ paskyrose.

Užsienio reikalų ministerija žinių apie nukentėjusius Lietuvos Respublikos piliečius JAV Floridos valstijoje neturi.

Primenama, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.

Su Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone galima susisiekti tel. +1 202 234 5860 arba el. paštu consul.us@urm.lt, Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje tel. +336 75 04 15 01 arba el. paštu  consul.fr@urm.lt, ambasada Hagoje tel. +31 646 094 634 arba el. paštu amb.nl@urm.lt. Piliečių prašome nurodyti savo tikslią buvimo vietą (adresą, pastato pavadinimą ar kitą orientyrą bei kaip su jais galėtų susisiekti vietos administracijos atstovai (el. paštas, telefono numeris ir kiti kontaktai).

Užsienio reikalų ministerijos programėlę „Keliauk saugiai“ galima parsisiųsti iOS: https://goo.gl/dOxeli  Android: https://goo.gl/rPwrfx .

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...