Lietuvoje

2017.09.12 10:01

Specialistė įspėja apie vadovų darbo keitimą: gali pakenkti įmonės efektyvumui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, Lietuva“, LRT.lt2017.09.12 10:01

Vadovų ir aukštos kvalifikacijos specialistų paieškos įmonės partnerė Laura Duksaitė-Iškauskienė išskiria du pagrindinius darbo paieškų sezonus – nuo rudens iki Kalėdų ir po Naujųjų metų iki vasaros atostogų. „Sezoniškumas šioje rinkoje yra ryškus, ir taip buvo visada. Po Naujųjų metų žmonės sau kelia tikslus: šiais metais norėčiau susirasti darbą, arba pasamdyti naują vadovą. Jei nepavyko to padaryti per pirmą pusmetį, rudenį galima susiimti ir tai padaryti“, – sako darbo rinkos ekspertė.

Samdant vadovus egzistuoja nematoma darbo rinka – tokių darbuotojų ieškoma slapta, norint pakeisti vadovą arba nenorint sukelti konkurentų susidomėjimo. Tačiau prieš ieškant darbo naujoje darbovietėje specialistė pataria pirmiausia pasikalbėti su dabartiniu vadovu ar akcininkais ir aptarti karjeros perspektyvas dabartiniame darbe.

Staigus arba netikėtas vadovo ar skyriaus vadovo pasitraukimas labai didina galimybę, kad ir kiti įmonės vadovai pradės svarstyti apie darbo keitimą. Ši situacija verčia darbuotojus jaustis nesaugiai dėl savo karjeros perspektyvų, darbo principų tęstinumo, todėl krenta darbuotojų efektyvumas.

Daugiau apie darbo keitimo niuansus – įraše.