captcha

Jūsų klausimas priimtas

Uždaromi vaikų socializacijos centrai

Per artimiausius dvejus metus šalyje planuojama uždaryti beveik visus vaikų socializacijos centrus. Įstaigos uždaromos mažėjant sunkiai auklėjamų ar linkusių nusikalsti vaikų skaičiui.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Pirmasis užvėrė duris Biržų rajone, Kučgalyje, prieš aštuonerius metus įkurtas socializacijos centras „Širvena“. Buvusios specialiosios internatinės mokyklos patalpose įrengtos vaizdo kameros, aptvertos tvora, vyko pedagogų mokymai. Vienu metu čia dirbo pusė šimto darbuotojų

„Tie žmonės, kur dirbo, palikom be darbo. Kurie gyvena Biržuose ar kitur, kas mokyklose dirbo, tai dar turi po kelias pamokas, o čia mes vietiniai tai nieko neturim“, – sakė buvusi mokytoja, grupės auklėtoja Rita Siniauskienė.

„Labai gerai, padarė daugiau bedarbių. Kaip suprasti?  Na taip, šitiek buvo, žmonės dirbo dabar išvaikė, uždarė, dabar visas kaimas be darbo liko“, – kalbėjo LRT TELEVIZIJOS žurnalistų kalbinta moteris su dviračiu.

Centro darbuotojai dar mėgino rinkti parašus, kad nebūtų uždaryta įstaiga. Esą atoki vietovė – geriausia vieta mokyti bei auklėti nusikalsti linkusius vaikus.

„Pinigus įsisavino tuos duotuosius – kažkas davė, davė, davė, tvoras pastatė. Viskas buvo gerai, bet paskui visi praregėjo – patalpos per didelės, per brangu reikia daryti kitur...“ – pasakojo Kučgalio bendruomenės pirmininkas Stasys Valiukas.

„Pasikeitus ir baudžiamojo kodekso nuostatoms ir vidutinės minimalios priežiūros taisyklėms, koduojama, kad vaikai į tokias įstaigas turi patekti tik išimtinais atvejais. Iš tiesų per keletą metų tų vaikų nuo 200 sumažėjo iki 66, tai išlaikyti infrastruktūras tokiam vaikų kiekiui yra tikriausiai neracionalu“, – sakė švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

„Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai buvo atvažiavę ir prašė mūsų, ir valdžios, ir švietimo skyriaus vedėjo pagal galimybes suteikti pirmumo teisę Kučgalyje dirbusiems, bet tos galimybės, atvirai tariant, yra labai menkos. Sakykim, gal dviem trim žmonėm galėsime pasiūlyti darbo vietas“, – teigė Biržų vicemerė Irena Varzienė.

Pasak ministerijos vadovų, Lietuvoje turi likti trys nusikalsti linkusiems vaikams skirtos įstaigos. Jos bus telkiamos šalies viduryje, esą taip visiems bus patogiau. O Kučgalio  centrą nuo šiol saugo ne kameros, bet geniai – stuksendami primena jog jie – vieninteliai gyventojai buvusioje mokymo įstaigoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...