captcha

Jūsų klausimas priimtas

Saugumo pratybų pradžia: sėkmingai sustabdytas nevaldomas traukinys

192 t sveriantis, pavojingą krovinį vežantis traukinys, valdomas priešiškai nusiteikusio mašinisto, kurio sustabdyti dėl įvykdytos kibernetinės atakos nepavyksta – tai pirmą kartą surengtų hibridinių saugumo pratybų scenarijus.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Rugsėjo 11–13 dienomis „Lietuvos geležinkeliai“ rengia tarpinstitucines saugumo pratybas, kuriose dalyvauja 10 tarnybų ir organizacijų bei per 1 000 bendrovės darbuotojų. Pratybose dalyvavo Krašto apsaugos ir Susisiekimo ministerijų, Policijos departamento, Lietuvos kariuomenės, Bendrojo pagalbos centro ir kitų tarnybų atstovai, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Pirmąją pratybų dieną siekta fiziškai sustabdyti nevaldomą traukinį.

Ši operacija organizuota nuotoliniu būdu iš „Lietuvos geležinkelių“ Eismo valdymo centro, pasitelkiant ryšio palaikymo priemones ir išvien veikiant su specialiosiomis tarnybomis. Operacija buvo sėkmingai baigta greičiau nei per valandą, kai gautas pranešimas apie inscenizuotą kibernetinę ataką ir priimtas sprendimas nedelsiant fiziškai stabdyti traukinį. Jo valdymą perėmė sraigtasparniu iš oro ant važiuojančio traukinio nusileidę „Aro“ pareigūai.

Per kitas pratybų dienas dėmesys bus skiriamas kibernetiniam saugumui. Čia taip pat bus modeliuojamos galimybės veikti ekstremaliomis sąlygomis, maksimaliai ištestuoti saugumo sistemas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...