Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Apdovanoti pareigūnai, sulaikę telefoninius sukčius

Tomas Kavaliauskas, LRT Televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Operatyviai sureagavus pareigūnams, bankams ir pilietiškai pasielgusiai gyventojai, sulaikyti telefoniniai sukčiai, nespėję iš moters išvilioti pinigų. Už nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą vidaus reikalų ministras įteikė padėkas.

Operatyviai sureagavus pareigūnams, bankams ir pilietiškai pasielgusiai gyventojai, sulaikyti telefoniniai sukčiai, nespėję iš moters išvilioti pinigų. Už nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą vidaus reikalų ministras įteikė padėkas.

Praėjusią savaitę telefoninių sukčių apgauta moteris kreipėsi į banką, kad jos vardu sukčiai paėmė kreditą. Bankas operatyviai kreipėsi į kitą banką, kuriame buvo sukčių sąskaita, ši buvo užblokuota. Sukčiai, atvykę pinigų, jų negavo, banke kilo konfliktas. Tačiau nusikaltėliai netrukus pasišalino. Tai pamačiusi viena banko klienčių nebuvo abejinga ir apie kivirčą pranešė policijai.

„Mačiau nusikaltimą, kaip ir užpuolimą, bet nelabai žinau, kas ten įvyko. Grįždama prie mašinos pamačiau tuos vyrus, kurie vykdė nusikaltimą, ir nusprendžiau paskambinti telefonu 112. Kol bendravau telefonu, bandžiau tuos nusikaltėlius sekti, kad galėčiau tiksliai apibūdinti, kurioje vietoje jie dingo“, – pasakoja apdovanotoji už pilietišką poelgį Kristina Mikučionienė.

Į įvykį atsiliepė du netoliese buvę patrulių ekipažai, kurie netrukus sulaikė du įtariamuosius.

„Gavome iškvietimą, kad viena gatve šalinasi būtent tie du asmenys. Privažiavus, bendraujant su pranešėja buvo pastebėti tie asmenys. Pasiteiravus, ar būtent tie pažeidėjai, ji patvirtino, kad tai tie pažeidėjai. Mus pamatę jie pradėjo bėgti, pasivijom ir pagavom“, – sako Vilniaus apskrities policijos komisariato vyriausiasis patrulis Giedrius Garunkštis.

Sulaikyti du asmenys, vengdami atsakomybės, pasiūlė pareigūnams kyšį. Iš pradžių juos viliojo 10 tūkst. litų, vėliau 80 tūkst. litų. Tačiau pareigūnai vilionėms liko abejingi.

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą vidaus reikalų ministras pareigūnams įteikė padėkas.

„Tos gaujos naudojasi žmonių patiklumu, galbūt žmonės, pakliuvę į tą situaciją, psichologiškai neišlaiko spaudimo ir išduoda elektroninės bankininkystės kodus. Čia vienas tų atvejų, kai pareigūnai išaiškino gaują ir juos sulaikė“, – teigia vidaus reikalų ministras Alfonsas Dailis Barakauskas.

Policijos pareigūnai gyventojus ragina nesileisti į kalbas su sukčiais, o apie tokius skambučius nedelsiant pranešti telefonu 112. Nusikaltėliams už svetimo turto pasisavinimą gresia iki aštuonerių metų, o už kyšio siūlymą pareigūnams iki ketverių metų nelaisvės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt