captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parlamentarai pradėjo Seimo rudens sesiją

Parlamentarai renkasi į eilinę Seimo rudens sesiją. Svarbiausių sesijos darbai – valstybės biudžeto priėmimas, gyventojų pajamų didinimas, skurdo mažinimas, kova su korupcija bei profesinio mokymo ir visos švietimo sistemos pertvarka. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pirmojo posėdžio pradžioje registravosi 106 Seimo nariai.

Per šią sesiją planuojama svarstyti per 500 teisės aktų projektų. Pasak Seimo pirmininko, jų beveik šimtu daugiau nei pavasarį, tačiau pirmininkas taip pat pabrėžė, kad teisės aktų skaičius neturėtų būti Seimo nario produktyvumo rodiklis.

Tarp svarbiausių sesijos darbų V. Pranckietis išskyrė kitų metų biudžeto svarstymą, Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektą, kuriuo būtų apibrėžtos parlamentarų teisės, pareigos, atsakomybė. Taip pat nauja Seimo statuto redakcija. Pastarieji du dokumentai turėtų padėti išspręsti painiavą dėl Seimo narių atostogų ir posėdžių lankomumo.

V. Pranckietis pranešė su Seimo narių grupe planuojantis inicijuoti Konstitucijos pataisas, kurių esmė – sudaryti sąlygas kiekvienam asmeniui kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Prie ypatingos svarbos projektų priskyrė ir įstatymų pakeitimus, skirtus gerinti kovą su korupciją. Į juos sveikinime susirinkusiems Seimui dėmesį atkreipė ir prezidentė.

Prezidentė savo sveikinime Seimui atkreipė dėmesį, jog svarbu priimti tokius sprendimus, kurie didintų biudžeto surinkimą, mažintų šešėlinę ekonomiką, korupciją – veiksnius, kurie stabdo galimybes žmonėms gyventi geriau savo šalyje, - sakoma D. Grybauskaitės sveikinime.

Planuojama patvirtinti atnaujintą Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją. Kiti klausimas: dvigubos pilietybės reglamentavimas, Seimo narių skaičiaus mažinimas iki 101 nario.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad trys svarbiausi rudens sesijos darbai: švietimo reforma, socialinės atskirties ir skurdo mažinimas bei kova su korupcija. Premjeras tikino, kad nei Seime, nei vyriausybėje nėra chaoso, ir abi institucijos dirba kryptingai.

Net socialdemokratams pasitraukus, didesnių permainų neprognozuoja

Politologas Ramūnas Vilpišauskas, kalbėdamas LRT, pabrėžė, jog nepriklausomai nuo to, ką dėl dalyvavimo valdančioje koalicijoje nuspręs socialdemokratai,  vyriausybei ir premjerui kiekvienu svarbesniu klausimu vis tiek reikės ieškoti paramos tiek tarp valdančiųjų, tiek tarp opozicijos, kaip tai vyko pavasarį.

Jei LSDP pasitrauks iš koalicijos, politologas prognozuoja, jog kai kuriuos siūlymus galėtų remti Lenkų rinkimų akcija, kai kuriais klausimas ir Tėvynės sąjungos frakcija ar jos dalis.

R. Vilpišausko teigimu, didžiausio politikų ir visuomenės dėmesio per šią sesiją turėtų susilaukti kitų metų biudžeto tvirtinimas.

„Tarp ginčytinų klausimų – biudžeto priėmimas ir su tuo gana glaudžiai susijęs mokesčių reformos klausimas. Kol kas vyriausybės svarstomi siūlymai nėra labai radikalūs, bet ir dėl tokių nedidelių pakeitimų, kaip PVM mažinimas ar didinimas, kyla daug politinių diskusijų“, – sako politologas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...