captcha

Jūsų klausimas priimtas

KMPMC direktorė L. Anužienė atleista iš pareigų

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovė Laimutė Anužienė, dėl kurios veiklos kilo daugybė įtarimų, penktadienį atleista iš užimamų pareigų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) iniciatyva surengtame KMPMC dalininkų susirinkime penktadienį pritarta ministerijos reikalavimui atšaukti direktorę L. Anužienę iš pareigų.

Kitos savaitės pradžioje bus paskelbtas konkursas KMPMC direktoriaus pareigoms eiti, pranešime spaudai informavo ŠMM.

„Direktorę atleidžiame, tačiau nededame taško skaidrinant profesinį mokymą. Sudariau darbo grupę, kuri toliau tirs gautus naujus skundus dėl šios įstaigos veiklos“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuoto audito metu mokymo centre nustatyta įvairių pažeidimų: ministerijai užkliuvo centro direktorės Laimutės Anužienės ir jos artimųjų gautas autorinis atlygis, be ministerijos, kaip turto panaudos davėjos, sutikimo, suremontuotos centro patalpos Kaune padidinant jų plotą, pažeidžiant teisės aktus L. Anužienė išsinuomojo prabangų automobilį.

15min žurnalistai, atlikę tyrimą, skelbė, kad, be kita ko, centro diplomai būdavo išduoti studentams, kurie realiai jame nesimokė, taip pat kilo abejonių dėl to, kad L. Anužienė galbūt gyvena ir Europos Sąjungos fondų ar valstybės biudžeto lėšomis suremontuotose patalpose. 15min rašė, kad pastate Griunvaldo g. 20, kurį patikėjimo teise valdo Švietimo ir mokslo ministerija ir kuriam atnaujinti skirta ES paramos, dalis patalpų buvo privatizuota – kelis butus jame įsigijo L. Anužienės sūnus Nerijus Anužis. Privatizuojant šį turtą įsipainiojo ir L. Anužienės pavaduotoja Jolanta Valiulienė.

Prokuratūra Laimutei Anužienei yra suteikusi specialiojo liudytojo statusą.

Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka.

FNTT Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyrius ikiteisminį tyrimą atlieka dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo. Prie FNTT atliekamo tyrimo prijungti du susiję Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimai. Birželį Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre buvo atliktos kratos.

Kaip nurodo FNTT, tyrėjai aiškinasi, kad Kaune rekonstruojant mokymo centro pastatus, esančius Griunvaldo g. 20/22, Gedimino g. 11, Miško g. 15 ir Karaliaus Mindaugo pr. 11, tarp profesinio mokymo centro ir rangovų bei tiekėjų nebuvo susitarta, jog projektuose vykdomų darbų atlikimo ir įrangos tiekimo kainos bus didesnės.

„Rangovų ir tiekėjų nepagrįstai gautos lėšos galbūt buvo naudojamos KMPMC direktorės Laimutės Anužienės asmeninio namo, esančio Pajiesio k., Garliavos sen., Kauno r. statybai ir įrengimui bei UAB „Baltasis pegasas“ priklausančio žirgyno maniežo statyboms, kuris veiklą vykdo L. Anužienei ir N. Anužiui priklausančioje privačioje žemės valdoje, esančioje Pajiesio k., Pajiesio kel. 1“, – teigia FNTT.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...