captcha

Jūsų klausimas priimtas

Dėl išvaizdos mokykloje tyčiojosi, dabar dėl jos keliauja aplink pasaulį

Dėl kitokios išvaizdos iš Gyčio Gedvilo mokykloje tyčiojosi bendraamžiai, o skaudūs žodžiai jo atmintin įsirėžė ilgam. Ir štai – paradoksas: po kelerių metų dėl tos pačios kitokios išvaizdos jam atsivėrė durys į platųjį pasaulį. 
stop kadras
stop kadras

„Kad esu kitoks, nei socialiai priimtina, pastebėjau jau nuo labai jauno amžiaus, kai pradėjau bendrauti su bendraamžiais, kai išgirdau replikų. Vyresniame amžiuje, kai ateina paauglystė, tas skirtumas pereina į patyčias“, – pasakoja raudonplaukis vaikinas. 

Išskirtinė išvaizda Jonavoje gimusiam G. Gedvilui šiandien padeda uždirbti gerus pinigus ir atvėrė duris į platųjį pasaulį. Užsienyje dvidešimtmetis sėkmingai dirba modeliu, jam žadama sėkminga tarptautinė karjera. 

Į gimtąjį miestą vaikinas grįžta retai. Čia gyvena jo šeima: tėvai ir jaunesnysis brolis. Su jais vaikinas labai artimas, tačiau šis miestas jam kelia ne tik gražius prisiminimus. 

Ugniniai plaukai, aukštas ūgis ir balta oda, dėl kurios dabar galvą pametęs mados pasaulis, tada buvo jonaviškio kryžius. Tačiau užgauliojimus ir pažeminimą, kuriuos kentė dėl išvaizdos, G. Gedvilas dabar vadina jį užgrūdinusia ir jokioje situacijoje nuleisti galvos neleidusia gyvenimo pamoka. 

„Buvo patyčių ir nemažai. Dar ir dabar pasąmonėje yra noras laikytis atstumo nuo žmonių. Net gatvėje ramiai nepraeidavai, kažkas tave pamatydavo, sušukdavo tam ikrus žodžius, patrindavo rankomis, kas yra labai populiaru, pamačius raudonplaukį žmogų. Tokie kvaili, absurdiški dalykai, kurie gali privesti prie savęs menkinimo, nes nesijauti socialiai tvirtas. Dabar į tai žiūriu kaip į pamoką, grūdinimo mokyklą“, – prisimena vaikinas. 

Pertraukos tarp pamokų, G. Gedvilo pasakojimu, būdavo įtempčiausias laikas, o sykį vaikinui teko slėptis mokyklos tualete.

„Manau, kad ir dabar labai daug jaunimo nuo to kenčia, nesvarbu, kiek suaugusieji gali sakyti, kad yra priemonių to išvengti. Problemos yra daug giliau, viskas prasideda nuo šeimos, kaip žmonės mato kitus žmones, kaip juos gali priimti“, – mano G. Gedvilas.  

Apie tai, ką patiria mokykloje, vaikinas ilgą laiką nedrįso pasakyti net tėvams. Tiesa, apie patyčias, anoj jo, žinojo mokyklos socialiniai pedagogai ir mokytojai, tačiau tai negelbėdavo. 

Jonaviškis įsitikinęs, jo paauglystė būtų buvusi kitokia, jei jis būtų augęs sostinėje ar kitame dideliame mieste. Jis tiki, kad patyčios Lietuvos mokyklose – vis dar aktuali problema, todėl, pasakodamas apie save, vaikinas nori paskatinti netylėti bei ieškoti pagalbos ir kitus panašaus likimo vaikus ar paauglius. 

Visas pasakojimas – laidoje „Gyvenimas“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...