captcha

Jūsų klausimas priimtas

J. V. Žukas po vizito Švedijoje: grėsmes saugumui suvokiame ir į jas reaguojame praktiškai vienodai

Rugsėjo 6–7 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas oficialiu vizitu lankėsi Švedijoje. Stokholme vykusiuose susitikimuose su Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultqvistu ir kariuomenės vadu generolu Micaeliu Bydénu jis aptarė regiono saugumo situaciją, karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose, dvišalį ir daugiašalį karinį bendradarbiavimą, rašoma pranešime spaudai.
Lietuvos kariuomenės nuotr.
Lietuvos kariuomenės nuotr.

Vizito metu gen. ltn. J. V. Žukas artimiau susipažino su Švedijos kariuomenės pajėgumais, jos veikla šalyje ir užsienyje, vystymo planais, aptarė galimybes stiprinti bendradarbiavimą įvairiuose formatuose: NATO, Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8), Šiaurės ir Baltijos šalių praktinio karinio bendradarbiavimo (NORDEFCO) ir Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF).

„Daugiausiai dėmesio skyrėme Baltijos jūros regiono saugumo situacijai, nes tai  kelia susirūpinimą tiek mums, tiek ir švedams“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Kariuomenių vadai pasidalino ir patirtimi rengiant kariuomenės rezervą. 

„Kaip ir Lietuva, Švedija į privalomąją pradinę karo tarnybą ketina šaukti iki 4 tūkstančių jaunuolių kasmet. Tikimasi, kad savanorių pakaks kaip ir Lietuvoje. Džiugu, kad abiejų šalių visuomenės, suprasdamos grėsmes šalies saugumui ir pilietines pareigas, palaiko šauktinių tarnybos idėją. Tai labai svarbu rengiant kariuomenės rezervą ir rengiantis šalies gynybai“, – sakė gen. J. V. Žukas.

Lietuvos kariuomenės vadas vizito metu pagerbė žuvusių Švedijos karių atminimą padėdamas gėlių prie jiems skirto monumento, susitiko su LR ambasadoriumi Švedijoje Algimantu Rimkūnu, lankėsi Haninge karinėje įguloje esančioje Švedijos karinių jūrų pajėgų 4-ojoje karo laivų flotilėje.

Pasak gen. J. V. Žuko, šis vizitas buvo vienas šilčiausių oficialių vizitų užsienyje. „Dėmesys, kurį parodė Švedijos kariuomenės vadas, buvo labai nuoširdus ir išskirtinis“, – grįžęs į Lietuvą sakė generolas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...