Lietuvoje

2017.09.08 15:04

KAM rengiasi pirkti šarvuotų visureigių

LRT.lt2017.09.08 15:04

Šią savaitę Lietuvos kariuomenės Jonavos rajone, Gaižiūnų poligone vyko Vokietijos „Daimler AG“ gaminamo šarvuoto visureigio „LAPV“ galimybių demonstracija, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Krašto apsaugos ministerija 2020 metais planuoja pradėti šarvuotų visureigių įsigijimą, todėl šiuo metu ministerijos specialistai dalyvauja tokiose galimybių demonstracijose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje, ir kaupia duomenis apie rinkoje esančius visureigius, rašoma pranešime.

Tai jau trečiasis kartas, kai šarvuotų visureigių gamintojai demonstracijos tikslais į Lietuvą atveža savo produkciją.

Birželį „General Dynamics European Land Systems“ Lietuvoje demonstravo gaminamo šarvuoto visureigio „Eagle V“, o praėjusių metų spalio mėnesį JAV kompanija „Oshkosh Defence LCC“ – šarvuoto visureigio L-ATV  galimybes.

Kaip ankstesnių demonstracijų atveju, Lietuvos kariuomenė sudarė sąlygas naudotis karine infrastruktūra, kuri leidžia įvertinti visureigių galimybes: pravažumą, mobilumą, salono ergonomiką ir kt. Visureigio „LAPV“ galimybes vertino ne tik Lietuvos kariuomenės specialistai ir technikai, bet ir daliniuose tarnaujantys kariai.

Lietuvos kariuomenėje šiuo metu yra naudojami HMMWV ir Toyota „Land Cruiser 200“ šarvuoti visureigiai.