captcha

Jūsų klausimas priimtas

36 socialdemokratų partijos skyriai nemato bendro darbo koalicijoje

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių balsavimas dėl darbo valdančiojoje koalicijoje su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) artėja prie pabaigos. Savo nuomonę iš 60-ies partijos skyrių jau pareiškė 49. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip pranešė LSDP informacinis centras, darbo valdančiojoje koalicijoje nemato 36 skyriai: Alytaus miestas, Palanga, Telšiai, Šilalė, Marijampolė, Varėna, Utena, Vilniaus rajonas, Plungė, Biržai, Radviliškis, Kupiškis, Pakruojis, Ignalina, Molėtai, Kelmė, Šakiai, Mažeikiai, Jurbarkas, Rokiškis, Kauno miestas, Kėdainiai, Raseiniai, Rietavas, Lazdijai, Kalvarija, Tauragė, Prienai, Pagėgiai, Elektrėnai, Klaipėdos rajonas, Anykščiai, Visaginas, Skuodas, Šiaulių rajonas ir Vilniaus miestas. 

Vilniaus miesto skyrius – didžiausias visoje LSDP, jį sudaro 2103 nariai. 

Dirbti koalicijoje toliau norėtų 7 skyriai: Trakų, Vilkaviškio, Birštono, Kretingos, Panevėžio rajono, Alytaus rajono ir Jonavos. 

Persiderėti dėl koalicijos sutarties siekia 6 skyriai: Akmenė, Širvintos, Panevėžio miestas, Joniškis, Pasvalys, Zarasai. 

Galutinį sprendimą dėl koalicijos su LVŽS priims LSDP partijos taryba, kuri bus šaukiama po rugsėjo 20 d. 

LSDP tarybą sudaro: 1 partijos pirmininkas, 196 skyrių atstovai, 10 prezidiumo narių, 15 frakcijos narių (tarp jų nėra Mingaudo Basčio ir Artūro Skardžiaus, kurie yra sustabdę narystę partijoje), 2 Europos Parlamento nariai, 1 Moterų sąjungos atstovė, 2 buvę LSDP pirmininkai, 4 Kovo 11-osios Akto signatarai, 5 Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos atstovai. Taigi iš esmės didžiausią svorį taryboje turi skyrių atstovai. 

Savo žodį dėl koalicijos trečiadienį tarė ir LSDP statuto grupė, kuriai vadovauja parlamentaras Julius Sabatauskas. Statuto grupė partijoje aiškina LSDP statuto nuostatas. Ji nusprendė, kad koalicijų sudarymas bei nutraukimas yra LSDP tarybos prerogatyva. 

Kaip žinoma, anksčiau kai kurie Seimo nariai yra išreiškę nuomonę, kad nutraukti valdančiąją koaliciją gali prireikti suvažiavimo. 

Penktadienį rengiamas LSDP valdybos posėdis, kuriame bus aptariamas partijos skyrių balsavimas ir nustatyta prezidiumo bei tarybos data. 

Seimo LSDP frakcijos nariai yra pasiūlę su LVŽS pasirašyti memorandumą dėl rudens sesijos darbų Seime, tačiau LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas yra išreiškęs nuomonę, kad toks apsisprendimas, nesulaukus tarybos sprendimo, būtų ankstyvas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...