Lietuvoje

2013.05.27 13:51

D. Grybauskaitė: premjeras turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2013.05.27 13:51

Premjeras ir socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį iš ryto susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite ir, tarp kitų klausimų, aptarė ūkio ministrės Birutės Vėsaitės situaciją. Ministro pirmininko teigimu, šalies vadovė išsakė nuomonę, kad B. Vėsaitė tikriausiai supainiojo interesus.

„Prezidentės pozicija yra tokia, kad Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymas tikriausiai yra pažeistas. Faktiškai gali būti taip, kad ir ministrė buvo suklaidinta savo komandos žmonių. Bet visiems politikams įstatymai galioja vienodai. Aš pritariu prezidentės pozicijai, tik mano pozicija ta, kad būtų gerai palaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pasiūlymo arba išvadų“, – po koalicijos partnerių susitikimo pirmadienį sakė A. Butkevičius.

Savo ruožtu prezidentūros pirmadienį DELFI atsiųstame komentare prezidentė Dalia Grybauskaitė nuolaidų B. Vėsaitei nedaro ir siūlo premjerui ieškoti kito kandidato į ūkio ministro postą.

„Ūkio ministrės veiksmuose išryškėjo atviros politinės korupcijos požymiai. Tai gali pakenkti valstybės prestižui ir atbaidyti skaidrias investicijas. Todėl premjeras turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus“, – teigia D.Grybauskaitė.

Trauktis iš pareigų B. Vėsaitę jau ragino viena didžiausių koalicijos partnerių – Darbo partija (leiboristai).

„B. Vėsaitės situacija nedaro garbės koalicijai. Šitoje vietoje pritariu prezidentės nuomonei, kad gali būti ir tam tikras interesų konfliktas įvykęs. Ir manau, kad ministrė tikrai turėtų elgtis žymiai atsargiau šitoje situacijoje. Labiau apgalvotai. Ir tikrai labai rimtai svarstytinas klausimas, ar dėl to, kad koalicija galėtų toliau sėkmingai veikti, nevertėtų padaryti pakeitimo būtent šitoje ministerijoje. Tam, kad dėmesys būtų nukreiptas ne į atskiras keliones, o į bendrą Vyriausybės darbą“, – praėjusią savaitę kalbėjo V. Gapšys.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ dėl ūkio ministrės paliko apsispręsti premjerui A. Butkevičiui, nors išsakė nuostatą, kad skrydis „Arvi“ užsakytu lėktuvu nėra pagirtinas.

Populiariausi

Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24