Lietuvoje

2013.05.27 13:51

D. Grybauskaitė: premjeras turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2013.05.27 13:51

Premjeras ir socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį iš ryto susitiko su prezidente Dalia Grybauskaite ir, tarp kitų klausimų, aptarė ūkio ministrės Birutės Vėsaitės situaciją. Ministro pirmininko teigimu, šalies vadovė išsakė nuomonę, kad B. Vėsaitė tikriausiai supainiojo interesus.

„Prezidentės pozicija yra tokia, kad Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymas tikriausiai yra pažeistas. Faktiškai gali būti taip, kad ir ministrė buvo suklaidinta savo komandos žmonių. Bet visiems politikams įstatymai galioja vienodai. Aš pritariu prezidentės pozicijai, tik mano pozicija ta, kad būtų gerai palaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pasiūlymo arba išvadų“, – po koalicijos partnerių susitikimo pirmadienį sakė A. Butkevičius.

Savo ruožtu prezidentūros pirmadienį DELFI atsiųstame komentare prezidentė Dalia Grybauskaitė nuolaidų B. Vėsaitei nedaro ir siūlo premjerui ieškoti kito kandidato į ūkio ministro postą.

„Ūkio ministrės veiksmuose išryškėjo atviros politinės korupcijos požymiai. Tai gali pakenkti valstybės prestižui ir atbaidyti skaidrias investicijas. Todėl premjeras turėtų ieškoti naujo kandidato į ūkio ministrus“, – teigia D.Grybauskaitė.

Trauktis iš pareigų B. Vėsaitę jau ragino viena didžiausių koalicijos partnerių – Darbo partija (leiboristai).

„B. Vėsaitės situacija nedaro garbės koalicijai. Šitoje vietoje pritariu prezidentės nuomonei, kad gali būti ir tam tikras interesų konfliktas įvykęs. Ir manau, kad ministrė tikrai turėtų elgtis žymiai atsargiau šitoje situacijoje. Labiau apgalvotai. Ir tikrai labai rimtai svarstytinas klausimas, ar dėl to, kad koalicija galėtų toliau sėkmingai veikti, nevertėtų padaryti pakeitimo būtent šitoje ministerijoje. Tam, kad dėmesys būtų nukreiptas ne į atskiras keliones, o į bendrą Vyriausybės darbą“, – praėjusią savaitę kalbėjo V. Gapšys.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ dėl ūkio ministrės paliko apsispręsti premjerui A. Butkevičiui, nors išsakė nuostatą, kad skrydis „Arvi“ užsakytu lėktuvu nėra pagirtinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.