captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujausia apklausa: „valstiečiai“ vėl įgijo nežymią persvarą

Partijų reitingo lyderiai nesikeičia, o valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga vėl simboliškai pirmauja, rodo rugpjūčio apklausa. „Valstiečiai ir žalieji“ populiarumu nežymiai lenkia opozicinius konservatorius ir koalicijos partnerius socialdemokratus. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ rugpjūčio 3–17 dienomis atliktos apklausos duomenimis, jei artimiausiu metu vyktų rinkimai į Seimą, už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) balsuotų 14 proc. šalies gyventojų. Antroje vietoje pagal populiarumą yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), turinti 13 proc. palaikymą, o trečioje vietoje – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), galinti tikėtis 11 proc. balsų. 

Dar trys partijos turi didesnį nei 5 procentų šalies rinkėjų palaikymą (t. y. patektų į Seimą) – tai Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 7 proc., partija Tvarka ir teisingumas – 6 proc. bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 5 proc. Toliau rikiuojasi šios partijos: Darbo partija – 4 proc., Lietuvos centro partija – 4 proc. bei Lietuvos laisvės sąjunga/liberalai – 2 proc. 

Kiek daugiau nei trečdalis (36 proc.) respondentų nurodė, kad jie nedalyvautų Seimo rinkimuose arba yra neapsisprendę, už ką balsuoti. 

Per pastarąjį mėnesį 2 procentiniais punktais sumažėjo skaičius rinkėjų, ketinančių balsuoti už TS-LKD, o 1 procentiniu punktu padidėjo LVŽS bei Darbo partijos palaikymas. Kitų partijų palaikymas nepakito. 

Kaip parodė apklausa, LVŽS šiuo metu kiek daugiau remia vyresni nei 30 metų žmonės, mažesnių miestų gyventojai, kolegiją ar technikumą baigę respondentai, taip pat vadovai, darbininkai bei ūkininkai, respondentai, kurie savo šeimos finansinę padėtį vertina kaip gerą. 

TS-LKD rinkėjai dažniau yra moterys, vyresni nei 50 metų žmonės, miestų gyventojai, respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 550 eurų), pensininkai bei vadovai, lietuviai. 

LSDP rinkėjai – dažniau vyresni nei 50 metų žmonės, respondentai su mažiausiomis ir vidutinėmis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 900 eurų) bei su aukštesniu nei vidurinis išsilavinimu, dirbantieji valstybiniame sektoriuje. 

Liberalų sąjūdžio rinkėjai dažniau yra jaunesni nei 50 metų žmonės, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštesniu nei vidurinis išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (daugiau kaip 900 eurų), besimokantis jaunimas bei specialistai ir tarnautojai, dirbantys valstybiniame sektoriuje ir tie, kurie savo šeimos finansinę padėtį vertina kaip gerą. 

Apklausa vyko 2017 m. rugpjūčio 3-17 dienomis. Apklausti 1004 Lietuvos gyventojai (18 metų ir vyresnių), apklausa vyko 107 atrankos taškuose. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 procentų. 

Kl.: Jei rytoj vyktų rinkimai į Seimą, už kurią partiją jūs balsuotumėte arba būtumėte linkęs (-usi) balsuoti?

 

Seimo rinkimuose balsuotų už (procentas nuo visų rinkėjų - 18 metų ir vyresnių gyventojų)  2017 07 (%)  2017 08 (%) 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą  13,1  14,1 
Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus  15,2  12,6 
Lietuvos socialdemokratų partiją  10,0  10,5 
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį  7,0  7,0 
Partiją Tvarka ir teisingumas  5,5  5,5 
Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą  5,2  5,1 
Darbo partiją  2,9  3,8 
Lietuvos centro partiją  3,4  3,5 
Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus)  2,2  1,9 
Kitas partijas  0,2  0,2 
Nežino, neatsakė  35,3  35,8 

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...