captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sostinėje į Nerį vėl pasipylė nuotekos

Trečiadienį apie 11 val. pranešta apie iš „Vilniaus vandenims“ priklausančio buitinių nuotekų tinklo į Neries upę ties Žirmūnais tekančias nuotekas. Avarija buvo likviduota per 4 val., į upę pateko daugiau nei 250 kub. m nevalytų nuotekų.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Anot Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) atstovų, nelaimė įvyko Žirmūnų g. 1, šalia Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų pastato. Padaryta žala šiuo metu dar skaičiuojama, o nustačius visas aplinkybes kaltininkams teks atlyginti padarytus nuostolius.

RAAD Vilniaus miesto agentūros vedėjo pareigas laikinai einantis Vytautas Račkauskas šią avariją įvardina kaip didelę ir priduria, kad nuotekos į Nerį galimai tekėjo ir ilgesnį laiką.

„Kai mes bendravome su apie įvykį pranešusiu asmeniu, supratome, kad jis jau anksčiau žinojo apie tas nuotekas, tačiau tik trečiadienį sugalvojo apie tai pranešti“, – 15min.lt sako V. Račkauskas.

„Vilniaus vandenys“ pranešime žiniasklaidai praneša, kad nuotekos pradėjo tekėti užsikimšus magistraliniam nuotekų vamzdžiui Žirmūnuose ir dėl to pakilus nuotekų lygiui šalia dviračių tako esančiame kolektoriuje. Nuotekos keletą valandų automatiškai buvo išleidžiamos per maždaug sprindžio skersmens avarinį išleistuvą.

Pasak pranešimo autorių, nuotekos į upę galėjo tekėti maždaug 3 valandas, o vamzdis išvalytas apie 14.30 val.

„Vilniaus vandenų“ ekspertų duomenimis, įprastai nuotekų vamzdynus užkemša į juos patekę ir šaldami sukietėję riebalai, todėl ekspertai primygtinai prašo nepilti į nuotekų sistemą namuose ar gamybiniuose procesuose susidariusių riebalų.

Tai ne pirmas panašus atvejis pastaruoju metu. Birželio 29 d. sugedus „Vilniaus vandenims“ priklausančiai siurblinei į aplinką pateko 1,5 tūkst. kub. m nuotekų, o liepos 3 d. panaši situacija pasikartojo trūkus vamzdžiui Valakampiuose, tačiau tada padaryta žala buvo nedidelė.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...