captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ar socialdemokratams gresia skilimas?

Trečiadienį nuo pat ryto premjeras Saulius Skvernelis susitikinėjo su Seimo frakcijų seniūnais. Susitikimas su Socialdemokratų partijos Seime atstovu dar pagilino šios partijos žaizdas ir dabar visai pagrįstai svarstoma, ar tik negresia partijai skilimas?
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Socialdemokratų partijai nesutariant, ar likti valdančiojoje daugumoje kartu su Lietuvos valstiečiais žaliaisiais, galutinis rezultatas, pasak partijos lyderio Gintauto Palucko, turėjo paaiškėti per Socialdemokratų partijos tarybą. Tačiau jis netikėtai paaiškėjo gerokai anksčiau. 

Seimo socialdemokratų atstovas Andrius Palionis po susitikimo su premjeru S. Skverneliu sukirto rankomis, kad Seimo socialdemokratai S. Skvernelio vyriausybę palaikys visą rudens sesiją. Susitikime nedalyvavo partijos lyderis G. Paluckas. Jis, sužinojęs apie šį susitikimą,  A. Palionį apkaltino savivaliaujant.

Memorandumas, kuriuo galutinai būtų įtvirtintas susitarimas, pasirašytas turi būti jau iki naujos sesijos pradžios, t.y. iki rugsėjo 10 d. Norėdamas užkirsti kelią įsipareigojimo pasirašymui, G. Paluckas anksčiau, nei planavo, šaukia partijos valdybą, kad ši įpareigotų partijos prezidiumą uždrausti frakcijos nariams memorandumą pasirašyti.

Tačiau Seimo nario mandatas yra laisvas – jis gali balsuoti taip, kaip jam atrodo geriau. Žinodamas tai, G. Paluckas jau užsiminė, kad jeigu kokiems nors partijos nariams su partija nepakeliui, jie gali politinę jėgą palikti. 

Vienintelis instrumentas, kurį turi G. Paluckas – išmesti visus frakcijos narius iš partijos, bet tokiu atveju Socialdemokratų partija taptų neparlamentine partija. 

Plačiau apie situaciją – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...