Lietuvoje

2017.09.06 17:33

Apklausa: daugiau nei 90 proc. LEU bendruomenės pritaria jungimuisi su VDU

LRT.lt2017.09.06 17:33

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) skelbia, kad, remiantis naujausia apklausa, 90 proc. universiteto bendruomenės pritaria jungimuisi su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU).

Kaip teigiama LEU pranešime žiniasklaidai, kilus abejonėms dėl anksčiau išsakytų Lietuvos edukologijos universiteto bendruomenės ketinimų jungtis su VDU, rugsėjo 6 d. suorganizuota LEU bendruomenės nuomonės apklausa dėl LEU tapimo VDU Švietimo akademija Vilniuje. 

90,17 proc.  dalyvavusių apklausoje išreiškė pritarimą dėl tapimo VDU Švietimo akademija Vilniuje. Už pasisakė 211 iš 234 balsavusiųjų.

 LEU rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio teigimu, Lietuvoje turi išlikti universitetas, kuris rengia mokytojus, edukologus.

„Aš galvoju, kad turi išlikti tokio tipo universitetas, nes Europos sąjungos šalyse pedagoginio tipo aukštosios mokyklos yra nedidelės, tačiau vaidina be galo svarbų vaidmenį šalies gyvenime“, –  teigė LEU rektorius.

 „Apmaudu, kad dalis LEU bendruomenės nedalyvavo apklausoje, tokiu būdu neišreikšdami savo pozicijos dėl universiteto ateities“, – teigė darbo grupės apklausos sudarymo pirmininkas dr. Linas Selmistraitis.

Seimas jau yra nutaręs, kaip persitvarkyti šalyje turi aukštasis mokslas, tačiau aklai taikstytis su tuo akademinė bendruomenė nėra linkusi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.