captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva JT komitetui pristatė pirmą ataskaitą apie asmenų apsaugą nuo priverstinio dingimo

Lietuvos vyriausybinė delegacija, vadovaujama teisingumo viceministro Pauliaus Griciūno, rugsėjo 4 ir 5 d. Ženevoje Jungtinių Tautų Priverstinių dingimų komiteto sesijoje pristatė Lietuvos ataskaitą, kaip įgyvendinama 2007 metų Tarptautinė konvencija dėl visų asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo. Ši konvencija Lietuvoje buvo ratifikuota ir įsigaliojo 2013 metais, skelbiama Teisingumo ministerijos pranešime žiniasklaidai. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Debatuose buvo teigiamai įvertintas Lietuvos atliktas darbas, pabrėžta, kad ataskaita yra labai išsami. Taip pat teigiamai įvertinta, jog Lietuva atsižvelgia į komiteto kompetenciją, svarstydama piliečių skundus dėl tariamų priverstinio dingimo atvejų.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, komiteto pranešėjai pažymėjo, kad Lietuvos ataskaitos gynimas buvo pavyzdinis, Lietuva vertinama, kaip regiono lyderė šioje srityje.

Apsvarsčius ataskaitą, komitetas parengs rekomendacijas Lietuvai dėl tolesnių priemonių stiprinant piliečių apsaugą nuo priverstinio dingimo. Pagal konvenciją priverstiniu dingimu laikomas valstybės pareigūnų, institucijų ar politinės organizacijos nurodymu vykdomas asmens laisvės atėmimas, areštas ar įkalinimas, kai šis faktas nuslepiamas, taip pat slepiama aukos buvimo vietą, siekiant, kad ji atsidurtų už įstatymo apsaugos ribų. Lietuvos Respublikoje šio pobūdžio nusikaltimų nėra užfiksuota.

Delegacijoje dalyvavo Teisingumo, Socialinės apsaugos ir darbo, Vidaus reikalų, Krašto apsaugos ministerijų, Generalinės prokuratūros, Kriminalinės policijos biuro, Kalėjimų departamento, Valstybinio psichikos sveikatos centro ir Lietuvos nuolatinės atstovybės Ženevoje atstovai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...