Lietuvoje

2017.09.04 17:34

Klaipėdos universiteto laukia permainos

LRT.lt2017.09.04 17:34

Klaipėdos universitetas, keisdamas savo raidos kryptį ir orientuodamasis į mokslinius tyrimus bei jais grįstas studijas, šiais metais įkurs Jūros tyrimų institutą naujame moderniame Mokslinių laboratorijų pastate, rašoma universiteto pranešime žiniasklaidai.

Apie 5900 kv. m. laboratorijų komplekse bus įrengta mažiausiai 80 modernių bendrų darbo vietų mokslininkams, kurie dirbs 5 laboratorijose: Vandens transporto technologijų, Jūrinių konstrukcijų patikimumo, Jūros ekosistemų, Jūros chemijos, Laivyno ir ekspedicinių tyrimų.

Jūros tyrimų institute jau šiais metais pradės dirbti ne mažiau kaip pusšimtis mokslo darbuotojų ir tiek pat tyrėjų, laborantų bei kitų specialistų. Institutas kuriamas KU Jūros tyrimų atviros prieigos centro (JTAPC), Jūros mokslų ir technologijų centro (JMTC) pagrindu, jis taps Jūrinio slėnio branduoliu.

Instituto pagrindinis tikslas – vykdyti tarptautinio lygio jūrinės krypties mokslinius tyrimus, teikti moksliniais tyrimais ir inovacijų plėtra pagrįstas paslaugas verslui, dalyvauti formuojant universiteto bei nacionalines jūrines mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklos kryptis, dalyvauti studijų procese.

Kaip teigia JMTC direktorius prof. dr. Darius Daunys, įkurtas naujas KU Jūros tyrimų institutas leis universiteto mokslininkams sklandžiau vykdyti bendrus projektus. „Labai gerai, kad mes konsoliduojamės ir iš kelių skirtingų centrų tapsime solidžiu jūrinio mokslo institutu. Apskritai tokio modernaus laboratorijų pastato atidarymas priartins Klaipėdos universitetą ir Lietuvą prie vakarietiškų jūrinių valstybių mokslinių institutų standartų“, – sako profesorius.

JTAPC direktorė dr. Viktorija Vaitkevičienė sako, kad naujajame institute nebus apsiribota vien tik jūros tyrimais siaurąja prasme, čia bus vykdomi tarpkryptiniai tyrimai, susiejantys įvairias kompetencijas, pradedant gamtos mokslais, matematika, baigiant inžinerija, informacinėmis ir technologijomis.

„Tai sudarys sąlygas lengviau bendradarbiauti su verslu, vykdyti mokslinius tyrimus, kurie atitiks visuomenės ir rinkos poreikius. Be to, modernios mokslinės infrastruktūros atsiradimas antrosios ir trečiosios pakopos studentams suteiks daugiau galimybių vykdyti mokslinę veiklą“, – pasakoja dr. V. Vaitkevičienė.