Lietuvoje

2017.09.04 22:08

Lietuva pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Maltos Ordinu

LRT.lt2017.09.04 22:08

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Maltos Ordino didysis kancleris J. E. Albrechtas Freiherris von Boeselageris pažymėjo diplomatinių santykių užmezgimo metines ir pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą, skelbiama vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

„Šiandien pasirašyta sutartis yra glaudaus bendradarbiavimo rezultatas, o kartu ir naujas bendradarbiavimo puslapis tokiose srityse, kaip sveikatos priežiūra, socialinė apsauga, pabėgėlių problemos“, – sakė ministras pirmininkas.  

Premjeras padėkojo didžiajam kancleriui už Maltos Ordino veiklą Lietuvoje, pasidžiaugė tokiais projektais, kaip „Maltiečių sriuba“, „Maistas ant ratų“, vaikų dienos centrai. Anot S. Skvernelio, tokios iniciatyvos suteikia pagalbą pažeidžiamiausiems Lietuvos žmonėms. 

„Matome glaudaus bendradarbiavimo vaisius. Kalbant apie Maltos Ordino indėlį į mūsų savanorystės skatinimą, socialinės atskirties mažinimą, labdaringą veiklą, tikrai padarytas didžiulis proveržis“, –  teigė premjeras S. Skvernelis. 

Premjeras taip pat padėkojo didžiajam kancleriui už asmeninį indėlį per 1991 metų sausio 13 dienos įvykius. Didysis kancleris tuomet atvyko į Lietuvą su medikamentų siunta šalies ligoninėms iš Vokietijos ir palaikė mūsų šalį jai sunkiu metu.