Lietuvoje

2017.09.04 17:08

NATO oro policija septynis kartus kilo atpažinti ir lydėti Rusijos orlaivių

LRT.lt2017.09.04 17:08

Praėjusią savaitę NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai septynis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Rugpjūčio 28 d. NATO naikintuvai perėmė ir lydėjo orlaivį IL-20, skridusį iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis IL-20 skrido su skrydžio planu, be įjungto atsakiklio, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

Rugpjūčio 29 d. NATO naikintuvai perėmė ir lydėjo orlaivį Tu-134, skridusį iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį su skrydžio planu, su įjungtu atsakikliu, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė. Tai pat buvo perimti du orlaiviai Su-24, vykdę skrydžius iš Kaliningrado srities virš Baltijos jūros ir atgal. Orlaiviai Su-24 skrido be įjungtų atsakiklių, be skrydžių planų, ryšio su regioniniais skrydžių valdymo centrais nepalaikė.

Rugpjūčio 30 d. NATO naikintuvai perėmė ir lydėjo orlaivį A-50, skridusį iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį su skrydžio planu, be įjungto atsakiklio, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

Rugpjūčio 31 d. NATO naikintuvai du kartus kilo palydėti Rusijos Federacijos orlaivių. Pirmu pakilimu buvo perimti trys An-26 orlaiviai. Du An-26 orlaiviai skrido iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningado sritį su skrydžių planais, be įjungtų atsakiklių, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, dar  vienas An-26 orlaivis skrido iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį su skrydžio planu, su įjungtu atsakikliu, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

Rugsėjo 1 d. NATO naikintuvai perėmė ir lydėjo orlaivį An-26, skridusį iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį su skrydžio planu, be įjungto atsakiklio, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

Rugsėjo 3 d. NATO naikintuvai perėmė ir lydėjo orlaivį IL-76, skridusį iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį su skrydžio planu, be įjungto atsakiklio, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.