captcha

Jūsų klausimas priimtas

Konservatoriai siūlo boikotuoti Rusijoje vyksiančią Tarpparlamentinės Sąjungos Asamblėją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į šiuo metu Ukrainoje viešintį Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, ragindami prisijungti prie Ukrainos Aukščiausiosios Rados iniciatyvos nedalyvauti Tarpparlamentinės Sąjungos Asamblėjoje Sankt Peterburge, o sutaupytas lėšas skirti transatlantinio bendradarbiavimo stiprinimui, rašoma partijos pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Viena iš pagrindinių Tarpparlamentinės Sąjungos veiklos krypčių yra tarptautinės taikos ir saugumo skatinimas, tačiau, pasak pranešimo autorių, Asamblėja organizuojama valstybėje, kuri vykdydama agresiją prieš suverenią Ukrainos valstybę, aneksuodama dalį jos teritorijos, laužo tarptautines sutartis, pažeidžia pagrindinius tarptautinės teisės principus ir savo tokiais veiksmais kelia grėsmę globaliai taikai ir saugumui.

Ukraina apsisprendė boikotuoti Sankt Peterburge vyksiančią Asamblėją ir ragina tokiu pačiu keliu sekti kitas šios tarptautinės organizacijos nares.

„Lietuva tvirtai palaiko Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę ir kuriančius modernią, skaidrią ir atvirą valstybę, nuosekliai remia Ukrainos europinį pasirinkimą, padeda jai įgyvendinti svarbias struktūrines reformas. Todėl būtų nuoseklu ir tikslinga prisijungti prie ukrainiečių iniciatyvos nedalyvauti tokios organizacijos veikloje, kuri suteikia Rusijai galimybes vykdyti tarptautinę diplomatinę veiklą lyg įprastai“, – teigia Seimo narys Laurynas Kasčiūnas.

Pasak A. Ažubalio, Lietuva privalo partneriams Vakaruose parodyti, kad dalyvauti tokiuose tarptautiniuose formatuose, kurie skirti taikos ir saugumo skatinimui, tačiau kuriuos rengia ir jiems vadovauja Rusija, negalime.

Seimo nariai L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis rašte teigia, kad „Tarpparlamentinės Sąjungos veiklos efektyvumas apskritai kelia abejonių. Autoritariniai režimai dažnai naudoja ją kaip savęs legitimavimo šaltinį, bando primesti savąjį tarptautinių santykių aiškinimą, blokuoja Vakarų valstybių iniciatyvas“, todėl metinį 19 tūkst. eurų mokestį siūloma panaudoti transatlantinių tarpparlamentinių ryšių stiprinimui, kurie yra itin reikalingi Lietuvos saugumui užtikrinti.

137-oji Tarpparlamentinės Sąjungos Asamblėja vyks spalio 14–18 dienomis Sankt Peterburge. Tarpparlamentinė Sąjunga yra viena seniausių tarpvalstybinių institucijų, veikianti kaip parlamentinės diplomatijos dialogo centras, kuriame dalyvauja daugelio pasaulio valstybių atstovai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...