Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Klaipėdoje istorinį policijos komisariato pastatą keis naujas

Netrukus prasidės naujo Klaipėdos policijos komisariato pastato statybos. Teigiama, kad šiam projektui lėšų pakanka, tačiau Lietuvoje kapitalinio remonto laukia dar beveik pusantro šimto komisariatų pastatų.

Netrukus prasidės naujo Klaipėdos policijos komisariato pastato statybos. Teigiama, kad šiam projektui lėšų pakanka, tačiau Lietuvoje kapitalinio remonto laukia dar beveik pusantro šimto komisariatų pastatų.

Uostamiesčio policijos komisariatas įsikūręs istoriniame pastate – XIX amžiuje jame veikė kalėjimas ir teismas. Pažvelgus į pareigūnų kabinetus, apima jausmas, kad sąlygos kaliniams anuomet čia buvusios daug geresnės.

„Trečiasis pastato aukštas apskritai yra uždarytas, kadangi ten buvo pavojinga dirbti. Manoma, kad visko gali būti ir senas stogas gali įgriūti“, – Klaipėdos VPK viešųjų ryšių vyr. specialistė Jūratė Albrechtienė.

Apie būtinybę statyti naują komisariato pastatą kalbama beveik dešimtmetį. Šio mėnesio pabaigoje statybos pagaliau prasidės. Tam prireiks apie 60 mln. litų. Teigiama, kad naujasis pastatas bus pastatytas per pusantrų metų ir lėšų darbams nepritrūks. Jų bus gauta Turto bankui parduodant nebereikalingą policijos nekilnojamąjį turtą.

„Tam, kad projektas būtų savalaikiai įgyvendintas, mes esame gavę 40mln. dydžio paskolą iš Finansų ministerijos, bet tą paskolą turėsime grąžinti iki 2016 m. parduodami policijos turtą“, – Turto banko Turto atnaujinimo tarnybos direktorius Laimas Daniūnas.

Policijos vadovai sako, kad pastatai – vienas didžiausių galvos skausmų. Avarinės būklės yra 24, dar beveik 130 reikia kapitaliai remontuoti. Ilgą laiką į pastatus nebuvo investuojama, todėl dabar, norint atnaujinti ar keltis į naujus, reikėtų mažiausiai 300 mln. litų. Tačiau Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato pastato būklė – itin bloga, todėl jo problemą ir imtasi spręsti pirmiausia.

„Klaipėdos komisariato pastatui yra 100 metų. Visos perdangos – medinės. Jį remontuoti, turint omenyje paveldo klausimus, kainuotų ne mažiau nei 60 mln.“, – policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis.

Kitas svarbus projektas – dabar avarinės būklės Vilniaus areštinė, įsikūrusi pilių dirkecijos patalpose. Šis projektas, pasak A. Stončaičio, bus bandomasis – nauja areštinė bus statoma išperkamosios nuomos būdu – už privačias lėšas, o policija vėliau jį išpirks.