captcha

Jūsų klausimas priimtas

Švietimo ir mokslo ministrė: visi keliame didelius lūkesčius švietimui

Penktadienį švietimo įstaigų duris atveria maždaug pusės milijono žmonių bendruomenė, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, tačiau, pasak jos, didelius lūkesčius švietimui kelia absoliučiai visi.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Tai rodo, kad mes visi suprantame, kaip tai yra svarbu, ir atliepiant tuos lūkesčius ateina daugiau įvairovės, daugiau galimybės įvairiau organizuoti ugdymo procesą, pačiai mokyklai apsispręsti, kaip organizuoti pamokas,  praktines, projektines veiklas“, –  sako J. Petrauskienė.

Viena naujovių, pasak ministrės, šiemet yra tai, kad 10 pirmokų klasių pirmą kartą pradeda informacinių technologijų ugdymą nuo pirmos klasės, taip pat mokyklose bus vykdomos patyčių prevencijos programos.

Kalbėdama apie aukštąjį mokslą, ministrė pabrėžė, kad geriausi abiturientai rinkosi stipriausias šalies aukštąsias mokyklas ir jų studijų programas, o ne išvyko iš šalies.

 Iš viso, J. Petrauskienės teigimu, aukštąjį mokslą renkasi 68 proc. abiturientų, todėl reikalinga profesinio mokslo pertvarka, kadangi darbo rinkoje – didžiulis profesines mokyklas baigusių specialistų poreikis.

„Visi matome, kad švietime nėra pakankamai skaidrumo, nėra efektyviai naudojamos lėšos, todėl tiek įstatymų, vyriausybės nutarimų lygmeny pokyčiai turi būti parengti “, – teigia ministrė.

Visas pokalbis su švietimo ir mokslo ministre – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...