captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė: švietimo sistemos laukia pokyčių mokslo metai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino sostinės Jono Basanavičiaus progimnazijos moksleivius ir mokytojus, šiemet mininčius 20 metų sukaktį, kai mokyklai buvo suteiktas Tautos patriarcho vardas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Prezidentė atkreipia dėmesį, kad pasitinkant atkurtos valstybės šimtmetį visos švietimo sistemos laukia dideli pokyčiai, siekiant naujos ugdymo kokybės ir formuojant pažangios Lietuvos ateities visuomenę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

J. Basanavičiaus progimnazijoje prezidentė, įteikdama Lietuvos pirmokų pasus, pabrėžė, kad tai – ypatingas dokumentas. Jame šalies vadovė kreipiasi į kiekvieną pirmoką kaip šimtmečio mokinį ir kviečia didžiuotis Lietuvos istorija.

„Jūsų mokykla turi išskirtinį vardą. Jonas Basanavičius buvo vienas svarbiausių Lietuvos valstybės, kurios atkūrimo šimtmetį pasitinkame, kūrėjų. O jūs būsite svarbiausi naujos Lietuvos kūrėjai“, – sakė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, kaip ir prieš šimtą metų švietimas buvo ir išlieka svarbiausiu klausimu, lemiančiu valstybės pažangą visose srityse.

Prezidentė progimnazijoje susipažino su J. Basanavičiui skirta ekspozicija, kurią įrengė mokytoja Angelė Mičiūnienė, dirbanti šioje mokykloje jau 44 metus ir kiekvienų mokslo metų pradžioje su mokiniais aplankanti signataro tėviškę ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną. Šalies vadovė įteikė mokytojai padėką už ilgametį pedagoginį ir kūrybinį darbą, valstybės kūrėjų atminimo ir jų vertybių puoselėjimą.

Nuo penktadienio įsigalioja prezidentės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos, pagal kurias visose šalies mokyklose yra privalomos ilgalaikės prevencinės programos, mažinančios smurtą ir patyčias bei užtikrinančios, kad vaikai augtų ir mokytųsi saugioje aplinkoje. Tai – vienas iš prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...