Lietuvoje

2017.08.31 17:46

Įspėja: rinkliavos mokyklų remontui negali būti prievolė

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt, Edmundas Jakilaitis2017.08.31 17:46

Po to, kai likus mažiau nei trims savaitėms iki mokslo metų pradžios savivaldybės sprendimu Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinė mokykla perkelta į neremontuotas patalpas, jos direktorė Rosita Čiurienė Rugsėjo 1-osios išvakarėse tikina, kad mokslo metai čia prasidės laiku.

„Šį vakarą, manome, iš daugumos klasės bus išnešti įrankiai, bus plaunama, tvarkoma. Rytoj – šventė su vaikais, tėvais, dainomis, o pirmadienį – sėdame ir mokomės“, – sako R. Čiurienė.

Kalbėdamas apie mokyklų problemas, švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius pabrėžė, kad sprendimus dėl mokyklų remontų priima savivaldybės, o ministerija – tik nedidelę dalį.

Jo teigimu, iš vyriausybės investicinės programos šiemet turėtų būti pertvarkyti 52 objektai. Tiesa, ir tarp jų yra tokių, kuriuose darbai užsitęsė, tačiau mokymosi procesui tai netrukdys – bus tvarkoma, pavyzdžiui, lauko teritorija.

Viceministras atkreipė dėmesį, kad daug investicijų daroma į mokyklų išorę – renovuojamos sienos, stogai, keičiami langai, tačiau ne iškart įeinama į vidų, taigi, ten reikia sugrįžti kad ir kitais metais, todėl ir atrodo, kad mokyklų remontai vyksta nuolat ir pernelyg užsitęsia.

G. Kazakevičius pabrėžė, kad remti mokyklų atsinaujinimą gali ir fiziniai asmenys, bet tai jokiu būdu negali būti prievolė. Tėvai tik savo iniciatyva gali, pavyzdžiui, nupirkti klasei baldus.

Išsamiau – įraše.