Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.25 16:10

Lietuviai mynė į Europą net ir merkiami lietaus

Vilniuje vyko tradicinis dviračių žygis, skirtas Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai. Kelios dešimtys dviratininkų sostinėmis gatvėmis dviračiais važiavo iki Europos parko.

Vilniuje šeštadienį vyko tradicinis dviračių žygis, skirtas Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai. Kelios dešimtys dviratininkų sostinėmis gatvėmis dviračiais važiavo iki Europos parko.

Nors dviratininkus didžiajame Seimo kieme pasitiko lietus, entuziastų dalyvauti 24 kilometrų žygyje, skirtame Lietuvos pirmininkavimui Europos sąjungos Tarybai,  norinčių netrūko.

 „Noriu palinkėti, kad šis žygis suteiktų daug džiaugsmo, o šiaip mes tradiciškai organizuojam tuos žygius, o šis žygis yra skirtas ES tarybos pirmininkavimui“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas.

Pagrindinėmis Vilniaus gatvėse važiavę dviratininkai buvo puikiai nusiteikę, o atvykę į Europos parką buvo sutikti su Vidaus reikalų ministerijos reprezentaciniu pučiamųjų orkestru.

„Norėjome pasivažinėti dviračiais, tiesiog smagi pramoga. Atsikėlėme, pasiskambinome ir nutarėme važiuoti net ir per lietų. Turim draugų, kurie neatvažiavo. Kažkuriuos lietus išgąsdino, o mūsų – ne. Pavargome, bet tikėkimės, dabar pailsėsime ir parminsime“, – sakė viena iš dviračių žygio dalyvių.

Renginyje dalyvavusi Airijos ambasadorė, kurios šalis šį pusmetį pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai, teigė, kad lietus renginio tikrai nesugadino.

„Mes labai džiaugiamės šiuo renginiu ir nors lietus buvo tarsi airiška dovana Lietuvai, bet man be galo malonu čia matyti Europos Sąjungos Tarybos pirmininkavimo trio – Lietuvos, Airijos ir Graikijos atstovus. Esu maloniai nustebinta šiuo dviračiu žygiu“, – kalbėjo pakiliai nusiteikusi Airijos ambasadorė Lietuvoje Philomena Murnaghan.

Renginyje taip dalyvavęs Graikijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius kartu su Airijos ambasadore ir Seimo pirmininku Europos parke pasodino tris ąžuolius, kurie simbolizuoja dabar Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančią Airiją, nuo liepos pirmininkavimą perimančią Lietuvą bei o nuo kitų metų sausio pirmininkausiančią Graikiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi