Lietuvoje

2017.08.31 16:26

Vilniaus universitete stiprinami humanitariniai mokslai

LRT.lt2017.08.31 16:26

Nuo rugsėjo 1 d. Vilniaus universitete, vykdant struktūrinę pertvarką, nebelieka dalies kamieninių akademinių padalinių. Vienas seniausių – Filologijos – fakultetas sujungiamas su nuo 1999 m. atskirai veikusiu Užsienio kalbų institutu ir pertvarkomas į 5 naujus institutus.

„Pokyčiai yra skirti tam, kad humanitarinių mokslų ir tyrimų kokybė galėtų būti dar aukštesnė. Norime suburti stipriausius atskirų sričių tyrėjus vienoje vietoje. Iki rugsėjo vidurio visi fakulteto darbuotojai dar gali užsirašyti į institutą, kuris geriausiai atspindėtų jų tyrimų sritį. Jau dabar šiemet paskelbti pasauliniai universitetų reitingai rodo, kad mūsų mokslininkų vykdomi tyrimai vertinami puikiai. Tikimės, kad pertvarka tik dar labiau prisidės prie mokslo kokybės“, – sako fakulteto dekanė prof. dr. Meilutė Ramonienė.

Nuo naujų studijų metų pradžios Filologijos fakultetą sudarys Anglistikos, romanistikos ir klasikinių studijų, Baltijos kalbų ir kultūrų, Literatūros ir kultūros tyrimų, Taikomosios kalbotyros ir Užsienio kalbų institutai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dekanė taip pat pabrėžia, kad nereikėtų galvoti, kad kažkurios jau esamų tyrimų ar studijų sritys bus naikinamos. Institutų pavadinimai yra suderinti su bendruomene ir turi atspindėti bendras tyrimų kryptis, o ne atskiras jų sritis. Fakulteto Studijų prodekanė doc. dr. Nijolė Juchnevičienė taip pat priduria, jog nereikia bijoti pokyčių. Ypač studentams, kuriems studijų reikalai nesikeis.

„Galbūt daliai studentų, įstojusių į Užsienio kalbų institutą ir šiemet baigiančių studijas, bus keista gauti ne UKI, bet Filologijos fakulteto diplomą. Tačiau su studijomis susiję pokyčiai bus vykdomi taip, kad studentai to net nepajaus. Efektyvinsime studijas koordinuojančios administracijos darbą ir procesus. Nemaža dalis su studijų administravimu susijusio darbo bus nuimama nuo dėstytojų ir suburiama į vieną vietą – Studijų skyrių“, –  teigia doc. dr. N. Juchnevičienė.

Studijų prodekanė taip pat pabrėžia, jog itin džiugina ir būsimų studentų statistika. Ji rodo, kad, nepaisant dezinformacijos, per pastaruosius metus atsiradusios viešojoje erdvėje, mokinius humanitariniai mokslai traukia nei kiek ne mažiau. Juos renkasi vis motyvuotesni studentai.

Į filologijos studijas šiemet iš viso įstojo 442 studentai. Aukščiausias konkursinis balas buvo 12,58. Vidutinis konkursinis balas į valstybės finansuojamą vietą – 6,72. 37,8 proc. pasirinkusių filologijos studijas mokinių turėjo aukštesnį nei 7 konkursinį balą.

Pasauliniame „QS University Ranking 2017“ universitetų reitinge, kuriame Vilniaus universitetas šiemet pakilo į 401–410 vietą, aukščiausio įvertinimo sulaukė lingvistiniai (201–250) ir fizikiniai bei astronomijos mokslai (251–300).