captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje dirbantiems gidams – naujovės

Ekskursijas Lietuvoje vedantys gidai jau segi naujus pažymėjimus. Pirmuosius 100 naujos kartos gidų pažymėjimų Turizmo departamentas išdavė vasaros pabaigoje. Jie yra plastikiniai, panašūs į asmens identifikavimo dokumentus, modernūs ir patogesni naudoti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Gido profesiją Lietuvoje reglamentuoja Turizmo įstatymas ir gido paslaugas gali teikti tik Turizmo departamento išduotą pažymėjimą turintys asmenys. Nuo gidų priklauso, kokį pirmąjį įspūdį apie mūsų šalį susidarys turistai, todėl bendromis jėgomis ieškome kuo modernesnių sprendimų palengvinti jų darbą”, – tvirtina Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Laura Bieliauskienė.

Pasak jos, visi anksčiau išduoti gidų pažymėjimai galioja ir galios – jų pasikeisti gidams neprivalu. Tačiau jei gidai pageidauja gauti naujos formos gido pažymėjimus, tuomet reikia Turizmo departamentui pateikti prašymą, asmens nuotrauką skaitmeniniu formatu bei dokumentą, patvirtinantį sumokėtą 18 eurų valstybinę rinkliavą.

Kita naujovė, aktuali gidams – pakoreguotas Muziejų, gamtos ir kultūros paveldo objektų ir vietovių, kuriose ekskursijos galimos tiks su gidu, turinčiu gido pažymėjimą, sąrašas. Į jį įtraukti du nauji objektai – Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia bei Rasų kapinės Vilniaus mieste, o išbraukti nacionaliniai parkai ir  muziejai.

„Sąrašą keitėme po tarpinstitucinių susitikimų su gidus bei turizmo informacijos centrus vienijančiomis organizacijomis, Kultūros ir Aplinkos ministerijomis bei Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Pavyzdžiui, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią bei Rasų kapines Vilniaus mieste įtraukėme kaip naujus objektus, nes jie sulaukia išskirtinio turistų dėmesio, todėl juose turime užtikrinti aiškią, teisingą, tikslią bei kokybišką informaciją“, – aiškina L. Bieliauskienė.

Gidai būtini ir ekskursijose po Vilniaus, Kėdainių, Kauno ir Klaipėdos miestų senamiesčius.

Šiuo metu pagal Turizmo įstatymą gido profesinė kvalifikacija suteikiama aukštąjį išsilavinimą turintiems asmenims, išklausiusiems ne trumpesnį kaip 250 akademinių valandų specialų gidų rengimo kursą, kuris apima ekskursijų rengimo ir vedimo metodikos, retorikos, profesinės etikos, bendravimo, psichologijos, Lietuvos kultūros, istorijos ir geografijos disciplinas, ir išlaikiusiems praktinį ekskursijų vedimo egzaminą.

Kiekvienais metais į Turizmo departamentą kreipiasi apie 250 asmenų dėl kvalifikacijos pripažinimo bei gido pažymėjimų išdavimo.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu yra daugiau nei 4 tūkst. gidų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...