captcha

Jūsų klausimas priimtas

Krašto apsaugos viceministras: JAV naikintuvai Lietuvoje – saugumo visame NATO ženklas

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose Jungtinės Amerikos Valstijos perėmė iš Lenkijos vadovavimą  NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse. Keturis ateinančius mėnesius saugumą Baltijos šalių erdvėje JAV užtikrins su naikintuvais F-15C „Eagle“ ir Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Amaryje dislokuotais Belgijos karinių oro pajėgų naikintuvais F-16 .  
A. Gedrimo (KOP AB) nuotr.
A. Gedrimo (KOP AB) nuotr.

„Šiandien mes ypač dėkingi Lenkijai ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms, atsiuntusioms karius į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. JAV ir Lenkija yra artimiausios Lietuvos sąjungininkės, todėl jų paramą ir ryžtą stiprinti saugumo priemones ir saugoti mūsų padangę labai vertina Lietuvos žmonės. Jie žino, kad NATO yra ir bus čia, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. – NATO vienijantis principas „visi už vieną, vienas už visus“ šiandien  yra tvirtas kaip niekada, o JAV naikintuvai Lietuvoje – tai ne tik stabilumo regione, bet ir visame NATO ženklas,“ – sakė V. Umbrasas.  

NATO vyriausiosios oro pajėgų vadavietės vadas generolas Todas D. Woltersas savo ruožtu padėkojo Lietuvai už svetingumą ir paramą vykdant vieną svarbiausių NATO misijų, saugant Baltijos šalių oro erdvę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

JAV karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvaus penktą kartą, taip prisidėdamos prie NATO taikos meto užduoties saugoti Aljanso oro erdvę ir demonstruodamos ilgalaikius JAV įsipareigojimus užtikrinti Baltijos šalių saugumą ir  NATO sienų integralumą. Misijoje JAV dalyvaus su septyniais naikintuvais F-15C  „Eagle“ ir maždaug 140 karių iš 48-osios naikintuvų eskadrilės, JAV „Lakenheath“ bazės, dislokuotos Jungtinėje Karalystėje.  

Misiją baigę Lenkijos karinių oro pajėgų kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 m. kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse vykdė jau 17 sąjungininkių šalių. JAV kontingento misija bus 45-oji nuo jos vykdymo pradžios 2004 metais.   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...